Dzień Otwarty w Ambasadzie Niemiec

10.9.12 Anonimowy 0 Comments

Z dyplomacją na ty – protokół dyplomatyczny dla początkujących, silent disco i niemieckie delikatesy – 15 września Ambasada Niemiec zaprasza na Dzień Otwarty z okazji 40 lat Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce.

Już w sobotę 15 września Ambasada Niemiec w Warszawie szeroko otwiera swoje drzwi. Przez cały dzień poznawać będzie można pracę placówki dyplomatycznej “od kuchni”, zwiedzać ambasadę i rezydencję ambasadora oraz brać udział w wielu atrakcjach, przygotowanych przez pracowników ambasady oraz jej partnerów.

Dzień Otwarty to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w zajęciach uczących protokołu dyplomatycznego czy w specjalnej lekcji języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour.

Tego dnia poznamy także niemieckie przedsiębiorstwa, fundacje i organizacje polsko-niemieckie. Zainteresowani będą mogli zdobyć informacje o wymianach młodzieżowych, studiach i stypendiach w Niemczech.

[caption id="attachment_3328" align="alignleft" width="300"] "Winny Garaż", jako importer win niemieckich został zaproszony do współpracy przy organizacji eventu.
Na zdjęciu Wojciech Henszel, właściciel "Winnego Garażu"[/caption]

Dzień z niemiecką kulturą i niemieckim językiem to jednak o wiele więcej - przede wszystkim – dzień pełen dobrej zabawy. W programie przewidziana jest m.in. degustacja niemieckich specjałów oraz niemieckiego wina czy też polsko-niemieckie silent disco – zwiedzający dostaną słuchawki, dzięki którym będą mogli wybrać muzykę na jednym z dwóch kanałów – do wyboru będą polskie i niemieckie przeboje.

Specjalne atrakcje przygotowane są dla najmłodszych. Przy wejściu, w dziale wizowym, dzieci dostaną  specjalne paszporty dzięki którym, zwiedzając Ambasadę oraz wykonując kolejne zadania, będą mogły zbierać stempelki i poznawać pracę Ambasady zza kulis.

Dla najmłodszych przewidziane jest także wypuszczanie w niebo oznaczonych baloników – osoby, których baloniki pofruną najdalej, zostaną nagrodzone. Strzelanie do bramki piłkarskiej, układanie wielkich puzzli w kształcie Europy czy zabawa na plaży w ogrodzie Ambasady to tylko kilka z możliwych sposobów na spędzenie sobotniego dnia.

Podczas Dnia Otwartego zaprezentowana zostanie także wystawa Marka Wysoczyńskiego „Uśmiech łączy”. Na planszach zobaczymy uśmiechy narysowane przez polityków i znane osobistości z Polski i Niemiec. Wystawa w Ambasadzie to jeden z przystanków na drodze projektu. Autor odwiedza m.in. szpitale dziecięce, by poprzez wspólne rysowanie uśmiechów choć trochę oderwać małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości. W stolicy odwiedzi Warszawski Szpital dla Dzieci przy ul. Kopernika; dzieci wspólnie z Ambasadorem Niemiec namalują uśmiechy i wysłuchają krótkiego koncertu muzyków Junge Deutsche Philharmonie.

14 września wieczorem, w przeddzień Dnia Otwartego, ta składająca się z utalentowanych młodych niemieckich muzyków-studentów orkiestra, zagra o godzinie 20.00 w Filharmonii Narodowej. Wykona koncert przygotowany specjalnie z okazji 40 lat Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. W programie znajdą się utwory Szymanowskiego, Sibeliusa i Czajkowskiego. Bilety są dostępne w Filharmonii Narodowej.

Podczas Dnia Otwartego Ambasady swoją działalność w Polsce przedstawią następujące organizacje:

Goethe Institut, Deutschwagen Tour, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD), Niemiecki Instytut Historyczny, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i dialogu im. Willy’ego Brandta, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Fundacja im. Friedricha Eberta, Fundacja im. Heinricha Bölla, Fundacja im. Róży Luxemburg, Fundacja im. Friedricha Naumanna – Fundacja na rzecz wolności.

Tego dnia, będziemy mogli także poznać wiele firm: Deutsche Bahn/ PKP Intercity, Bosch, T-Mobile, Volkswagen Group Polska, Bahlsen, TUI, Hildegard Braukmann, Makro, Niemiecka Centrala Turystyki, Lufthansa, Air Berlin  oraz spróbować niemieckich kiełbasek z Wurst Kiosk, zagryźć rogalikiem z Piekarni Szwajcarskiej i skosztować wina z winiarni Jung & Lecker oraz z "Winnego Garażu".

0 comments: