Berlin,

To zoo ma największą liczbę gatunków zwierząt na świecie!

15.8.12 Anonimowy 0 Comments

W sercu Berlina turystów oczarowuje ponad 13 000 zwierząt. Wybudowane w egzotycznym stylu pawilony i wybiegi zaprojektowane tak, by przypominały naturalne środowisko przebywających na nich zwierząt, ukazują rzadkie gatunki, takie jak panda wielka, goryl czy kiwi.
I jakby Berlin atrakcji było nie dość - również stołeczne zoo jest prawdziwym magnesem dla publiczności. Ponad 3 miliony zwiedzających rocznie wypoczywa na 35 hektarach ogromnych, zielonych płuc miasta od gorączkowości dnia powszedniego. Berlińczycy starannie pielęgnują serdeczny stosunek do ich ogrodu zoologicznego i jego mieszkańców.

Berlińskie zoo jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Niemczech i należy do dziewięciu najstarszych ogrodów na świecie. Nigdzie więcej nie można spotkać tylu różnych gatunków zwierząt ani tak szybko zanurzyć się w całkowicie inny świat zwierzęcych głosów, zapachów, kolorów i wyjątkowych przeżyć.

Również budynki i obiekty w zoo jawią się jak podróż w czasie przez ostatnie 160 lat architektury ogrodów zoologicznych: wśród historycznych menażerii egzotycznych, wystylizowanych budowli i nowoczesnych wybiegów jest tak wiele do odkrycia.

A przy okazji odkrywania: zbudowane w stylu secesji trzypiętrowe akwarium kusi ekspedycją od Wielkiej Rafy Koralowej z tropikalnymi żarłaczami rafowymi po krokodyle w amazońskiej dżungli. Oprócz „starych” gwiazd zoo kierownictwo berlińskiego ogrodu co parę dni informuje o nowych przychówkach, tak więc stale jest zapewnione prześliczne urozmaicenie.

źródło germany.travel

fot. pojechanewakacje.pl

[mappress mapid="22"]

0 komentarze: