Aktualności,

Piknik Rodzinny Poszukiwaczy Skarbów w Wierchomli

17.8.12 Anonimowy 0 Comments

19 sierpnia odbędzie się otwarcie pierwszej ścieżki questingowej w Wierchomli, dotyczącej Zaginionego Świata Łemków - "Szlakiem pasterzy łemkowskich". Wydarzeniu temu będzie towarzyszył całodniowy Piknik Rodzinny Poszukiwaczy Skarbów.
Jest to jedyna tego typu atrakcja w Beskidzie Sądeckim: docelowo w okolicy Wierchomli Małej ma powstać 5 questów.  Zabawa rozpocznie się o godz. 11:00 na placu przed Hotelem Wierchomla Ski&Spa Resort i będzie inauguracją projektu "Questowy wrzesień w Wierchomli".
Później wszyscy będą mogli wyruszyć na ścieżkę nowopowstałego questu. Tylko w tym dniu zostaną na trasie rozlokowane dodatkowe skarby, których odnalezienie da szansę na zdobycie 150 atrakcyjnych nagród, m. in. voucherów do Spa.
Przybyli goście będą mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych, sprawdzić się w parku linowym, skosztować lokalnych serów i miodów, posłuchać koncertu kapeli folklorystycznej. Także dla dzieci przygotowano wiele atrakcji takich, jak:  gry i zabawy, pokaz magii "Czary mary nie do wiary", malowanie twarzy, dmuchańce, mini zoo, quest dla najmłodszych pozwalający poznać legendy, kolory, kształty oraz nazwy roślin.
Gościem specjalnym  będzie znany fizjoterapeuta, autor bestselerowych poradników dla rodziców - Paweł Zawitkowski, który będzie opowiadał o wpływie turystyki przygodowo-edukacyjnej na rozwój dzieci, podpisywał swoje publikacje oraz udzielał indywidualnych porad.

- Dwie Doliny to miejsce idealne do spędzania czasu z rodziną o każdej porze roku. Pragnąc zaoferować turystom dodatkowe atrakcje w sezonie letnim, zdecydowaliśmy się na uruchomienie projektu questingowego. Wakacje to idealny moment na inaugurację przygotowanych ścieżek. Niewątpliwie Piknik Rodzinny Poszukiwaczy Skarbów i zdobywanie questów będą doskonałą okazją do integracji i dobrej zabawy - mówi Justyna Gliwicz z firmy Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla Sp. z o.o.
Dwie Doliny - Wierchomla i Muszyna umiejscowione są w zakątku górskiego Beskidu Sądeckiego, w Paśmie Jaworzyny Krynickiej.  Tereny otoczone ścieżkami Popradzkiego Parku Krajobrazowego ze względu na bogatą faunę i florę zostały włączone do Europejskiej Sieci Natura2000. W sezonie zimowym Wierchomla cieszy się ogromną popularnością ze względu na rozbudowaną sieć tras narciarskich. Jest zaliczana do czołówki najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Miejsce to jest przystosowane dla rodzin z dziećmi. Zarówno oferta hotelu jak i przedszkole narciarskie zapewniają całym rodzinom rozrywkę i  aktywny relaks.
[mappress mapid="23"]

0 comments: