Aktualności,

LOT otwiera nowe połączenie do Hanoweru

2.8.12 Anonimowy 0 Comments

Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają w tym roku nowe połączenie europejskie. Od 1 października br. samoloty polskiego przewoźnika pojawią się pięć razy w tygodniu na niemieckim lotnisku
w Hanowerze. Rejsy są od dzisiaj dostępne w sprzedaży. Hanower będzie szóstym  kierunkiem do Niemiec obsługiwanym przez samoloty LOT-u.

LOT podjął decyzję o poszerzeniu oferty i uruchomieniu kolejnego połączenia do Niemiec, które są jednym z ważniejszych i strategicznych rynków polskich linii Od dzisiaj w systemie polskiego przewoźnika są dostępne loty do Hanoweru. Pierwszy samolot do stolicy Dolnej Saksonii PLL LOT S.A. zaplanowały na 1 października. Nowe połączenie umożliwi pasażerom bezpośrednią podróż z Hanoweru do Warszawy, a pasażerom tranzytowym zapewni dogodne przesiadki do Pekinu  oraz  do wielu miast europejskich m.in. Budapesztu, Pragi.

Hanower i jego okolice są rozwiniętym ośrodkiem gospodarczym, usługowym i handlowym położonym na skrzyżowaniu dwóch głównych europejskich ciągów komunikacyjnych wschód - zachód i północ – południe.

Swoje centrale posiadają tutaj, m.in.: Volkswagen, Continental, Varta, WABCO, TUI, Bahlsen i Rossmann. Hanower posiada największą na świecie powierzchnię targową w Hannover Messe gdzie odbywają się m.in. targi komunikacji, informacji i telekomunikacji CeBIT. W 2013 roku Polska będzie krajem partnerskim w trakcie targów CeBIT i BITKOM.
Co roku miasto jest również gospodarzem wielu europejskich wydarzeń kulturalnych w tym drugiego pod względem wielkości na świecie Octoberfest.

Hanower jest kolejnym punktem na mapie europejskiej, do którego wkrótce dotrą samoloty LOT-u. Jest to jednocześnie szóste miasto w Niemczech obsługiwane przez polskiego przewoźnika – powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Niemcy są dla nas kluczowym rynkiem europejskim, z którego wozimy zarówno ruch bezpośredni do Polski, jak i tranzytowy na Wschód od Polski, a także ostatnio do Azji – dodaje Marcin Piróg.

Rejsy do Hanoweru będą się odbywać codziennie, z wyjątkiem sobót, według następującego rozkładu w (czasach lokalnych), samolotami Embraer 170:

Port lotniczy    Numer rejsu    Dzień    Godzina wylotu    Godzina przylotu
Warszawa    LO 403    poniedziałek, środa, piątek    13:55    15:30
Warszawa    LO 403    wtorek, czwartek, niedziela
11:25    13:00
Hanower    LO 404    poniedziałek, środa, piątek    16:05    17:30
Hanower    LO 404    wtorek, czwartek, niedziela    13:35    15:00

Rejsy dostępne są od dzisiaj w sprzedaży na stronie lot.com, w Call Centre oraz w biurach własnych LOT-u i u agentów podróży.

LOT tygodniowo wykonuje z Polski 161 rejsów do portów niemieckich. W ciągu jednego tygodnia samoloty polskiego przewoźnika mogą przewieźć w sumie nawet 12 tysięcy pasażerów do wszystkich obsługiwanych przez LOT niemieckich lotnisk.

0 comments: