Kraków,

Krakowski weekend pełen smaku

26.8.12 Anonimowy 0 Comments
Jeszcze dziś (26 sierpnia, niedziela) w Krakowie  na placu Wolnica odbywa się wielki finał ósmej edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku.
Stolicę Małopolski odwiedzili producenci żywności, którzy przez dwa miesiące rywalizowali podczas lokalnych półfinałów o uznanie publiczności i konkursowego jury. Małopolskie przysmaki prezentowali wcześniej w Oświęcimiu, Krakowie, Tarnowie, Wadowicach, Nowym Sączu, Nowym Targu i Miechowie. Na placu Wolnica pojawią się najlepsi z najlepszych. Podczas kiermaszu będzie można spróbować prawie 60 produktów i dań regionalnych.

W czasie finału publiczność wybierze zwycięzców w czterech kategoriach: Ekologiczne przysmaki, Tradycyjne specjały, Smakołyki z legendą, Potrawy Jak u mamy. Najlepszych wskaże również jury konkursowe pod przewodnictwem Zbigniewa Kurleto.

Wielki finał 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku poprowadzi duet w składzie Robert Karpowicz i Anna Cieślak. Jedną z atrakcji będzie wielki kocioł gorącej zupy, który stanie na placu Wolnica dla wszystkich odwiedzających imprezę. Swoje umiejętności zaprezentują także szefowie kuchni z małopolskich restauracji. Podczas pokazu gotowania „na żywo" przygotują potrawy na bazie produktów z naszego regionu.

W ramach akcji „Zasmakuj w Małopolsce" będzie można poznać i skosztować wszystkich małopolskich produktów z unijnym certyfikatem. Nie zabraknie również koncertów konkursów i zabaw dla dzieci. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.malopolska.pl.

(KF)

źródło www.krakow.pl


0 komentarze: