Podróż samolotem

Lot wprowadza nowe przepisy bagażowe

16.4.12 Anonimowy 0 Comments


Szczególnym udogodnieniem jest wprowadzenie dodatkowej sztuki bagażu rejestrowanego o wadze 32 kg w klasie biznes na rejsach długodystansowych. Dotychczas Pasażer klasy  biznes mógł bezpłatnie odprawić 2 sztuki bagażu o wadze do 32 kg każda na rejsach atlantyckich oraz do 30 kg na pozostałych trasach, bez względu na liczbę sztuk bagażu.
W przypadku podróży w klasie biznes na rejsach krótko i średniodystansowych będzie można odprawić 2  sztuki bagażu do 32 kg każda, czyli o 34 kg więcej niż dotychczas. W  klasie ekonomicznej na tych samych trasach Pasażerowie będą mogli zabrać  dodatkowe 3 kg bagażu.
Pasażerowie klasy biznes będą mogli  zabrać na pokład samolotu 2 sztuki bagażu o wadze 9 kg każda, a dla  podróżujących w klasie ekonomicznej limit zwiększy się o 2 kg na  wszystkich rejsach.
Limity bagażowe:


Klasa


Rodzaj bagażuKlasa biznesKlasa ekonomicznaBagaż rejestrowany w rejsach long –haul3 sztuki po 32 KG/1 osoba1 sztuka po 23 KG/1 osobaBagaż rejestrowany


w rejsach short- haul2 sztuki po 32 KG/ 1 osoba1 sztuka po 23 KG/ 1 osobaBagaż podręczny2 sztuki po 9 KG/ 1 osoba1 sztuka po 8 KG/ 1osoba


0 komentarze: