dzieci,

W Hiszpanii dotkniesz tygrysa

23.6.11 Anonimowy 0 Comments

Wakacje w Hiszpanii to nie tylko wylegiwanie się na słonecznych plażach. Wypoczywając w Benidormie, Walencji czy Alicante warto odwiedzić park Terra Natura.

Terra Natura to bardzo nowoczesny ogród zoologiczny, w którym można mieć bardzo bliski kontakt ze zwierzętami. Misją parku jest rozbudzać w odwiedzających miłość do zwierząt i przyrody. Na powierzchni 320.000 metrów kwadrato­wych wydzielone są 4 tematyczne obszary: Pangea - wejście do parku, Ameryka, Azja oraz Europa. Turyści mogą podziwiać 1.550 zwierząt reprezentujących 200 gatunków fauny oraz 2.500 drzew, krzewów i innych roślin reprezentu­jących 160 gatunków flory. Jednym z najważniejszych celów parku jest edukacja. Wszystkie okazy są zapre­zentowane w ich natural­nym środowisku, a pełne informacje opisane są na tabli­cach informacyjnych. Są też przedstawienia i pokazy, dzięki którym mali i duzi zdobywają wiedzę o zwie­rzętach i roślinach.

Pangea


Pangea to wejście do parku, przy którym czeka na nas sylwetka wulkanu. Niesamowite kształty minerałów, owady gigantycznej wiel­kości oraz ogień są bohaterami początku naszej wizyty w parku. Rzeki lawy w egzotycznych ogrodach prowadzą do dalszych części parku zapowiadając wielką przygodę. W tej części parku można poznać wiele okazów roślin i zwierząt niebezpiecznych dla człowieka, takich jak pająki, insekty, węże, grzyby czy trujące rośliny. Proszę się jednak nie obawiać. Wszystko jest perfekcyjnie zorganizowane i zabezpieczone, a trujące okazy dokładnie opisane na tablicach informacyjnych. Informacje nie tylko opisują gatunek i jego jado­witość, ale pokazują na wideo jak się przygotowuje antidotum. W tej części można poznać, między innymi, unikalne okazy dwóch jado­witych jaszczurek z rodziny heloderm, skorpiony, tarantule.


Ameryka


Terytorium Ameryki to ziemia Pierzastego Węża, terytorium Majów. Z bogatej roślinności wynu­rzają się sylwetki ruin budowli Majów, wśród których przecha­dzają się dzikie zwierzęta. Wędru­jąc po równinie Quetzalcoatl po tropikalnej puszczy oraz zwiedzając Świątynię Życia można podziwiać niezliczone gatunki ptaków (papugi, czakalaki, tukany, ibisy, guaca­mayos i wiele, wiele innych). W zakamarkach starych budowli kryją się węże boa, na drzewach bawią się małpy, a w okolicy prze­chadzają się jaguary, kapibary, oce­loty, alpaki czy lamy. Przed opusz­czeniem tej części parku każdy strudzony turysta odpoczywa w Copaltenango, typo­wym kolonialnym miasteczku mek­sykańskim, gdzie znajdują się restauracje i sklepiki.


Na koniec zwiedzania teryto­rium Ameryki, jeśli ktoś chce szybko wrócić do punktu wyjścia może skorzystać z atrakcji zjazdu na linie zwanej tu Tirolina. Zjazd dla lubiących emocje, gdyż pod­czas przejazdu na odcinku 400 metrów osiąga się prędkość 50 kilometrów na godzinę. Oprócz dreszczyku emocji zapewnione są niezapomniane widoki parku.


Azja


Na terytorium Azji są najwięk­sze w Europie stada słoni, wędrujące po monsuno­wych pastwiskach, dum­nie demonstrujące swoja siłę, nosorożce indyjskie, wyglądające jak prehisto­ryczne stworzenia i kroko­dyle w wijącej się rzece czy wreszcie dostojne tygrysy z Sumatry i leopardy w Świątyni Tygrysa. Poza wymienionymi zwierzętami na terenie Rezerwatu Kaziranga, ze specjalnych punktów widokowych, można podziwiać dromadery, bawoły indyjskie oraz jelenie. W sta­rym drewnianym obozowisku, przypominającym amfiteatr, mają swoje siedlisko dzikie drapieżne ptaki: sokoły i sępy. Regularnie wykonują swoje loty patrolowe nad parkiem.


W indyjskiej wiosce Namastepur nabierzemy sił do dalszej wędrówki po parku, posłuchamy muzyki i obejrzymy tańce lub damy się uwieść egzotycznemu rzemiosłu.


W Świątyni Dzieci najmłodsi dają się ponieść swojej wyobraźni i rozładowują energię, podczas gdy rodzice, nie tracąc pociech z pola widzenia mogą spokojnie coś zjeść czy wypić kawę.


W Puszczy Itanagar odwiedzający, wędrując ze słoniami, pozna roślinność typową dla Indii, podpatrzy gady: jaszczurki i warany, posłucha puchacza indyjskiego, spotka jelenie, indyki i kaczki i wiele innych ptaków i zwierząt. W Auli de Nugu można poczytać i poznać wszystkie ciekawostki dotyczące oglądanych okazów.


Europa


W scenerii greckich ruin Kalicameni i w iberyj­skiej przyrodzie można podziwiać wspaniałe okazy fauny i floryreprezenta­tywnych dla kontynentu europejskiego. Na teryto­rium Europy mieści się również część parku pozwalająca odpocząć nad wodą. W parku wodnym Aqunatura można skorzy­stać z basenu z falami, zjeżdżalni wodnych, basenów dla dzieci, odwiedzić latarnię, poopa­lać się na wygodnych leżakach lub skorzystać ze Spa. W Aquanatura jest jeszcze jedna wspaniała atrakcja – śródziemnomorskie akwa­rium. Na całym terenie parku Terra Natura znajdują się miejsca, w których oferowane są posiłki i napoje. Poczynając od kanapek, poprzez opcje zdrowej żywności do wykwintnych restauracji. Miła obsługa gwarantowana.


Odwiedzający mogą także kupić pamiątki w wielu sklepach: sztuka z Centralnej Ameryki, z Indii czy Grecji, ubrania, książki, muzyka oraz przedmioty, których odwiedzający zapomniał zabrać na wycieczkę z domu.


www.terranatura.com/inicio/index.

0 comments: