Miasta

Święto Kielc już w czerwcu

18.6.11 Anonimowy 0 Comments

umieszczone są sceny, na których odbywają się koncerty, natomiast przy ulicy Sienkiewicza odbywa się jarmark ze sprzedażą pamiątek.


W tym roku Magiczne Kielce czarować będą mieszkańców i turystów przez dwa dni, tj. 25 i 26.06.2011. Miasto Kielce przygotowało sceny tematyczne.

Na Rynku usłyszmy „Muzykę Świata” (utwory włoskie, irlandzkie, peruwiańskie, szkockie i amerykańskie), a drugiego dnia wystąpią czołowe polskie grupy szantowe: m.in. Cztery Refy, Mechanicy Szanty, EKT Gdynia.

Na Rynku rozstawi się miasteczko Radia Zet oraz stoisko województw Polski Wschodniej w ramach realizowanego projektu „Piękny Wschód”.

W innym punkcie miasta - na Scenie Klasycznej - wystąpią grupy formacje tę muzykę i chóry a całość zakończy „Gala Operetkowa”. Na Placu Artystów usłyszymy „Przeboje Sprzed Lat”, czyli covery The Beatles i Abby, zespół Dwa+Jeden, czy Gang Marcela, następnego dnia kabareton z udziałem: Krzysztofa Piaseckiego, OTTO, Kabaretu Skeczów Męczących, Łowców.B i Neo-Nówki.

W Parku Miejskim przez dwa dni odbędą się festyny dla dzieci (koncerty, gry, zabawy, konkursy). Dla najmłodszych zaśpiewa m.in. Majka Jeżowska.

Obrazu dopełniają koncerty rockowe, jazz tradycyjny, pokazy i nauka tańca, Międzynarodowy festiwal Katarynek, parada i koncert orkiestr dętych teatry uliczne, flashmob.

Wzdłuż ulicy Sienkiewicza tradycyjnie odbędzie się Jarmark Świętokrzyski.
Kadzielnia, najpiękniejszy w Europie tego typu obiekt, położony w sercu Kielc i Gór Świętokrzyskich, dysponuje nie tylko niezwykłym, naturalnym, skalnym otoczeniem, ale i doskonałą, zadaszoną sceną i widownią, jest zatem idealnym miejscem do organizacji wielkich, telewizyjnych widowisk, produkowanych na skalę i z rozmachem ogólnoeuropejskim.
Sabat uświetni cała plejada gwiazd polskiej sceny rozrywkowej: Bajm, Doda, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Tatiana Okupnik, Halina Młynkowa z chórem z „Bitwy Na Głosy”, Manchester, Mrozu, Andrzej Grabowski, Karolina Szarubka, Marcin Maliszewski, Kalina Kasprzak, Wołosi i Lasoniowie.
Rogate dusze polskiej estrady, charyzmatyczni wykonawcy, którzy wezmą udział w koncercie, zaprezentują utwory polskie i z repertuaru zagranicznych gwiazd, w tym etniczną muzykę korzeni np. zespołu Enya, udowodniając, że motyw przewodni koncertu jest obecny w tradycji wielu krajów Unii Europejskiej.
Powodzenie ubiegłorocznego koncertu, który już stał się marką zarówno wśród widzów, jak i artystów w Polsce, świadczy o słuszności tej idei i koncepcji. Pierwsza edycja widowiska przyciągnęła do amfiteatru ok. 7 tys. widzów oraz kilka milionów przed ekrany telewizorów.

Koncert promowany będzie między innymi poprzez zwiastuny, które będą rejestrowane 30 i 31 maja w Jaskini Raj, na Kadzielni, ulicy Sienkiewicza, na Gołoborzu oraz Św. Krzyżu. Oprawę poprowadzi Anna Popek.

Widowisko zostanie wyemitowane „live” przez Program 2 TVP S.A. w sobotę 25 czerwca, w dwóch częściach, w primie time, o godz. 21.00. Wejście na koncert wyłącznie za okazaniem zaproszenia, które można zdobyć w licznych konkursach organizowanych w mediach i portalach społecznościowych.

Widowisko finansuje Regionalna Organizacja Turystyczna w ramach projektu „Wykreowanie i promocja markowych produktów turystycznych Województwa Świętokrzyskiego oraz ich kompleksowe oznakowanie”, oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Reżyser Leszek Kumański.


 


„Sabat Czarownic 2 – Polowanie na Czarownice”
Miejsce: Kielce, amfiteatr Kadzielnia
Termin: 25.06.2011, godz. 21.00

Prowadzenie:
Anna Popek i Andrzej Grabowski

Część I
Marcin Maliszewski
Halina Mlynkova
Tatiana Okupnik
Karolina Szarubka i TAXI
Natalia Kukulska
Doda

Część II
Justyna Steczkowska
Manchester
Marcin Maliszewski i Kalina Kasprzak
Mrozu
Wołosi i Lasoniowie
Beata Kozidrak i Bajm


 


Fot. Marta Legieć

0 comments: