Norwegia

Czołowa atrakcja Skandynawii

18.6.11 Anonimowy 0 Comments

Skandynawii i jeden z najwyżej ocenianych produktów z dziedziny turystyki morskiej na świecie. Hurtigruten wielokrotnie było nagradzane w międzynarodowych konkursach i rankingach branży turystycznej, od lat pozostając jedną z najbardziej rozpoznawalnych norweskich marek.

Pasażerowie 11 liniowców Hurtigruten nie tylko mogą podziwiać z pokładu przepiękne wybrzeże fiordowe, ale i wziąć udział w ponad 40 tematycznych wycieczkach podczas postojów w poszczególnych portach. Sukces realizowanych w sezonie zimowym dodatkowych programów sprawił, że wiosną, w ramach projektu „Arktyczne Przebudzenie”, rozpoczęto test czterech kolejnych wycieczek tematycznych, skoncentrowanych głównie na przyrodzie Północnej Norwegii.

Nowe propozycje dla pasażerów Hurigruten to wycieczka kajakami w Tromsø, rejsy łodziami RIB na obserwacje ptaków na klifach wyspy Runde, przyrodnicza wycieczka w Parku Narodowym Varanger, spotkanie z kulturą Saamów na przylądku Nordkynn, połączone z noclegami w saamskich namiotach lavvu. Dodatkowo, na pokładach statków mają pojawić się prelekcje przyrodnicze, degustacje krewetek i innych morskich przysmaków oraz aktywności poświęcone kulturze norweskiego wybrzeża.

Jeśli testy wypadną pomyślnie, a chodzi przed wszystkim o sprawdzenie współdziałania z lokalnymi touroperatorami w zakresie logistyki, wycieczki zostaną włączone do programów pokładowych na wszystkich jednostkach Hurtigruten. Udział w nich będzie można zarezerwować również w polskich biurach turystycznych, sprzedających bilety na rejsy Hurtigruten.


Czytaj też


Trollstigen otwarta


Kościół Borgund: drugi z najpiękniejszych na świecie


„Zielony” hotel w Oslo


Rok Nansena i Amundsena


Maj - czas na narty


Ciekawy cel

0 comments: