Aktualności

Kino w pociągu

14.6.11 Anonimowy 0 Comments

, kursujących w wybranych pociągach TLK, nowy repertuar polskiej klasyki. W dwóch nowoczesnych, wyposażonych w duże monitory wagonach emitowane będą filmy z cyklu "Polska droga do gwiazd". Seria upamiętnia pięćdziesiątą rocznicę pierwszego lotu w kosmos. 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 W repertuarze dwóch pociągów TLK, kursujących na trasach pomiędzy Gdynią a Wrocławiem i Poznaniem, znajdują się archiwalne materiały z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych nawiązujące do pierwszych prób podboju kosmosu przez człowieka. Jednym z filmów, który można oglądać jest "ABC kosmonautyki" z 1966 r., Obrazuje on ówczesny stan wiedzy na temat wszechświata i tworzącego się mitu kosmonauty. Losy polskiego kosmonauty, Mirosława Hermaszewskiego, pasażerowie poznają dzięki filmowi "Wita was Polska" i teledyskowi "Polski lotnik kosmonauta". Projekcje uzupełnią zabawne filmowe felietony Michała Ogórka.

Intercity Kino Polska to wspólne przedsięwzięcie PKP Intercity oraz Telewizji Kino Polska, kanału telewizyjnego emitującego wyłącznie polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Pierwsze wagony filmowe w ramach projektu pojawiły się składach pociągów TLK jesienią 2010 r.


Fot. PKP

0 comments: