Aktualności,

Wyślij dzieciaki na ferie i leć w tropiki!

5.1.11 Anonimowy 0 Comments

Jeśli nie udało nam się wyjechać na dłużej podczas przerwy świąteczno-sylwestrowej, warto rozejrzeć się za ciekawą ofertą wyjazdu na ferie zimowe. W sieci znaleźć można mnóstwo propozycji zarówno dla najmłodszych, jak i studentów oraz dorosłych. Serwis otoWakacje.pl proponuje aby zapewnić aktywny wypoczynek nie tylko dzieciom, ale również samemu wybrać się na przykład na kilka dni do ciepłych krajów.

Obozy zimowe dla najmłodszych

Jeśli nie chcemy, aby nasze dziecko spędziło ferie zimowe przed komputerem lub telewizorem, warto zapewnić mu aktywny wypoczynek, np. w górach. Organizatorzy kolonii zapewniają pobyty w ciekawych lokalizacjach oraz opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i instruktorskiej.

Warto zwrócić uwagę, że propozycje wyjazdów o podobnych standardach nie różnią się znacznie cenowo – za tygodniowy wyjazd z transportem oraz pełnym wyżywieniem zapłacimy średnio około 1200 zł za osobę. W takiej cenie możemy wysłać naszą pociechę przykładowo na obóz narciarski do Piwnicznej Zdrój. W programie obozu nauka jazdy na nartach i snowboardzie pod okiem instruktorów oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniu na stopnie sprawności snowboardowej SITS PZS. Oferta przewiduje również kąpiele w basenach termalnych, znajdujących się po słowackiej stronie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Z kolei w Zakopanem, oprócz sportów zimowych, na młodzież czeka park wodny oraz liczne konkursy i zabawy.

Jeżeli nasze dziecko nie przepada za górami, to w serwisie otoWakacje.pl znajdziemy wiele propozycji wyjazdów nad polskie morze. W tym okresie poziom jodu jest tam szczególnie wysoki i kilkudniowy pobyt naszego dziecka nad Bałtykiem może mieć zbawienny wpływ na jego zdrowie. Kierunek ten w okresie zimowym na pewno okaże się dla rodziców tańszym rozwiązaniem – oferty 9-dniowego wyjazdu z transportem i pełnym wyżywieniem zaczynają się już od 500 zł za osobę.

Studencki wypad na narty

Ferie to doskonała okazja do zorganizowania dłuższego wyjazdu ze znajomymi i odpoczynku po ciężkiej sesji egzaminacyjnej. „Drobne” wsparcie finansowe od rodziców na pewno będzie mile widziane. Pytanie tylko, gdzie jechać? Cenami kusi Słowacja – tam nocleg znajdziemy już w cenie 20-30 zł za noc. Natomiast nieco droższą, ale bez wątpienia ciekawą propozycją będzie znany narciarzom kurort Livigno. Ofertę tygodniowego pobytu na początku roku w tej włoskiej miejscowości znaleźć możemy w serwisie otoWakacje.pl już za około 1000 zł od osoby. Taki sam koszt poniesiemy decydując się na wyjazd do francuskiego Super Dévoluy – malowniczej miejscowości położonej nieopodal Grenoble. Na turystów czeka 100 km tras narciarskich o różnych stopniach trudności. Warto dodać, że większość hoteli udostępnia swoim gościom saunę lub basen, w których można zrelaksować się i ogrzać po całym dniu na stoku.

A rodzice w tym czasie…

Skoro dzieci mają już zorganizowane ferie, czas na rodziców. Świetnym pomysłem na zimę jest ucieczka przed mrozem. Nie ma to jak naturalna, słoneczna kuracja witaminą D pod niebem Kenii czy Dominikany. Oferty wypoczynków w okresie styczeń/luty traktowane są przez biura podróży jako wyjazdy poza sezonem, dlatego możemy liczyć na zniżki nawet do 40%! I tak na Dominikanę para może wyruszyć na 8 dni za około 5000 zł. W cenie pobyt all inclusive w hotelu o wysokim standardzie.

Kenia to kolejny modny kierunek zimowych podróży. Warto rozważyć oferty wyjazdu do tego raju na ziemi, zważywszy, że tygodniowa wycieczka dla dwóch osób to koszt około 4000 zł. Na miejscu natomiast czeka na nas safari, dzika natura i wiele innych egzotycznych atrakcji. Co więcej, w tej części globu możemy liczyć na gwarantowane słońce. Temperatura w tym okresie nie spada poniżej 25 st. C!

0 comments: