Linie lotnicze,

Spełnij marzenia i zostań pilotem! LOT uruchamia szkołę pilotażu LOT Flight Academy

15.6.15 mm 0 Comments

LOT Flight Academy to profesjonalna i nowoczesna szkoła pilotażu – stworzona pod marką największej linii lotniczej w Polsce. Będzie oferować pełen zakres szkoleń, które pod okiem doświadczonych instruktorów LOT-u pozwolą zdobywać licencje i uprawnienia adeptom i pilotom z całego świata.Do LOT Flight Academy już dziś zgłaszać mogą się wszyscy chętni – zarówno przyszli i obecni zawodowi piloci, jak i ci, dla których lotnictwo to wyłącznie pasja i hobby. Wystarczy wejść na stronę lotflightacademy.pl i wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić pod numer (22) 606 99 22.

W LOT Flight Academy to naturalna kontynuacja dotychczasowej działalności szkoleniowej LOT-u. Już za kilka tygodni akademia zainauguruje pierwszy kurs teoretyczny, następnie pierwszy kurs praktyczny. W pełni LOT Flight Academy rozwinie skrzydła razem z rozwojem LOT-u, czyli już w 2016 roku. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

„Jako linia lotnicza codziennie bezpiecznie i profesjonalnie wykonujemy ponad dwieście startów i lądowań. Utworzyliśmy LOT Flight Academy by dzielić się tym doświadczeniem. Będziemy szkolić według najlepszych obowiązujących standardów, w pełni i bezkompromisowo stosując to, co najważniejsze w funkcjonowaniu LOT-u –zasady bezpieczeństwa, profesjonalizm, wysoką jakość oraz doswiadczenie tj. tysiące godzin, jakie za sterami samolotów spędzili nasi piloci – instruktorzy” – mówi Ewa Kołowiecka, wiceprezes LOT ds. Operacyjnych. – „Mamy nadzieję, , że dzięki LOT Flight Academy, już wkrótce za sterami samolotów zasiądzie nowe pokolenie pilotów – zarówno tych turystycznych, jak i osób dobrze przygotowanych do pracy w liniach lotniczych” – dodaje.

LOT Flight Academy już dziś oferuje szkolenie do licencji PPL – pilota turystycznego i ATPL – pilota liniowego. Wkrótce będzie oferować pełen wachlarz szkoleń zarówno na samolotach jak i na symulatorze klasy FNTPII, w tym szkolenia do licencji PPL, CPL – pilota zawodowego, IR – uprawnienia do wykonywania lotów według wskazań przyrządów, ME – do wykonywania lotów na samolotach wielosilnikowych, MCC – do pracy w załodze wieloosobowej i Jet orientation – przygotowanie do lotów na samolotach odrzutowych.

„Zaczynamy już w czerwcu od szkolenia do licencji PPL. Najpierw kursanci przejdą przez 110 godzin szkolenia teoretycznego. Potem rozpoczniemy 45-godzinny cykl szkoleń praktycznych. Nikt nie zasiądzie za sterami samolotu dopóki nie będziemy mieli stuprocentowej pewności, że ma predyspozycje do bycia pilotem. Priorytetem we wszystkich szkoleniach w LOT Flight Academy jest bezpieczeństwo oraz najwyższa jakość. Dla pilotów turystycznych to w przyszłości większy komfort w realizowaniu swojej pasji, piloci zawodowi będą natomiast bardziej cenieni na rynku pracy” – mówi Tomasz Skomorowski, kierownik szkolenia LOT Flight Academy, na co dzień kapitan Boeinga 787.

Dla tych, którzy chcą jedynie posmakować przygody za sterami samolotu, LOT Flight Academy przygotował jednodniowe szkolenie na symulatorze „Be a pilot for a day”. Dzięki niemu swoją załogę będą mogły stworzyć całe rodziny lub grupy przyjaciół. Dzień za sterami odrzutowca to doskonały pomysł na prezent niespodziankę!
W ofercie jest też kurs języka angielskiego dla pilotów. Wszystkie szkolenia będą się odbywać między innymi pod okiem pilotów – instruktorów LOT-u, na co dzień zasiadających za sterami pasażerskich maszyn, takich jak Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737, Embraer 170/195 czy Bombardier Q400. Wielu z nich to mistrzowie różnych dyscyplin sportów lotniczych, w tym lotnictwa akrobacyjnego czy szybownictwa.

Szkolenia praktyczne będą się odbywały wyłącznie na fabrycznie nowych samolotach marki Tecnam. LOT Flight Academy będzie szkolił na dwóch typach maszyn – jednosilnikowym Tecnam P2008JC i dwusilnikowym Tecnam P2006T. Samoloty będą miały specjalne malowanie LOT Flight Academy!

Piloci będą się szkolić na lotnisku Aeroklubu Ziemii Piotrowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Lotnisko spełnia wszystkie wymagania do szkoleń praktycznych – ma oświetlony betonowy pas, infrastukturę techniczną i odpowiednie pomieszczenia szkoleniowe. Gwarantuje też szybki i wygodny dojazd z Warszawy. Szkolenia teoretyczne będą się odbywały w siedzibie LOT-u przy ul. 17 Stycznia 43 w Warszawie.

Na kursy można się zapisywać poprzez formularz kontaktowy na lotflightacademy.pl lub dzwoniąc pod numer 22 606 99 22. Weź stery w swoje ręce i spełnij swoje marzenia o lataniu!

0 komentarze: