Wiedeń: Popfest, czyli święto muzyki popularnej

18.7.14 Anonimowy 0 Comments

Dobra muzyka, dynamiczni artyści, wymarzona sceneria oraz zafascynowana publiczność, tak prezentuje się piąte święto muzyki pop – Popfest w austriackiej stolicy, które potrwa od 24. do 27. lipca 2014 r. Wiedeń to bowiem miasto muzyki w różnych jej odsłonach.Popfest 2012 © simon brugner theyshootmusic.com


W ubiegłym roku w Popfest wzięło udział prawie 60.000 fanów muzyki pop. Na tegoroczną, jubileuszową edycję przygotowano jeszcze szerszy program, promujący różnorodność, oryginalność i artystyczną jakość muzyki popularnej w Austrii. Na scenie wystąpią m. in. Manu Delago, Nazar, Ernst Molden, Schmieds Puls i Viech.


Tradycją tego święta stał się koncert inauguracyjny na wiedeńskim Karlsplatz, w majestatycznej scenerii barokowego kościoła św. Karola Boromeusza. Gwiazda muzyki rap, Nazar, przedstawi tu swoje hip-hop show i wykona nowe utwory. Na pobliskich scenach przy placu, odbędą się liczne koncerty plenerowe rodzimych zespołów.


Fani muzyki ale też turyści odwiedzający Wiedeń mogą się cieszyć na myśl o prawie 60-ciu koncertach pod gołym niebem uzupełnionych przez ofertę pobliskich klubów i instytucji kultury jak Wien Muzeum czy Künstlerhaus. Wszystkie koncerty nieodpłatne, dostępne szerokiej publiczności.


Dodatkowo 26. lipca w trzech miejscach wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów w ramach trwającego tu „Summer of Sounds“ zaprezentowane zostaną różnorodne oblicza austriackiej muzyki pop.


 

0 komentarze: