Austria,

Latem na Mazury, a zimą do Austrii, czyli dokąd Polacy podróżują ze zwierzętami

30.11.13 Anonimowy 3 Comments

Polacy coraz chętniej korzystają z zakwaterowania przyjaznego zwierzętom. Ulubionym kierunkiem Polaków na letni wyjazd z czworonogiem w obrębie kraju są Mazury, a za granicą Chorwacja. Natomiast zimą zwierzęta najczęściej zabierane są na wypoczynek w Austrii.
fot. PojechaneWakacje.pl

Jak pokazują dane CASAMUNDO.pl, portalu specjalizującego się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych, latem czworonogi najczęściej wypoczywają ze swoimi właścicielami na Mazurach. Wśród regionów zagranicznych na pierwszym miejscu plasuje się chorwacka Istria. Polacy wyjeżdżają ze zwierzętami również do Włoch (Toskania) i na Węgry (Jezioro Balaton). Osoby, które planują zimowy urlop z czworonogiem chętnie wyjeżdżają do Austrii, Czech oraz Szwajcarii.


Jak wskazują badania przeprowadzone przez TNS OBOP na zlecenie CASAMUNDO.pl, 6 proc. Polaków spędza urlop ze zwierzętami, co stanowi wzrost o 1 proc. w stosunku do roku poprzedniego. O 7 proc. zwiększył się także odsetek osób, które mają zwierzęta. Jednak dla 41 proc. ankietowanych podróżowanie z pupilem to wciąż problematyczna kwestia.


Rozwiązaniem dla sporej części Polaków stają się obiekty wakacyjne przyjazne czworonogom.


- Wypoczynek ze zwierzętami nie jest jeszcze dominującym trendem wśród Polaków, ale zarówno dane naszego serwisu, jak i badania TNS OBOP wskazują tendencję wzrostową. Coraz więcej osób dostrzega zalety, jakie oferują samodzielne domy wakacyjne, umożliwiając pobyt ze zwierzętami. Serwis CASAMUNDO.pl oferuje ponad 100 000 obiektów przyjaznych zwierzętom, w których czworonogi są tak samo mile widziane jak ich właściciele. Prywatne domy wakacyjne i apartamenty zapewniają elastyczność i możliwość dostosowania planu urlopu do potrzeb wszystkich uczestników – komentuje Thorsten Kerwin, dyrektor generalny serwisu Casamundo.


Dobre przygotowanie to podstawa


Osoby, które planują podróż z czworonogiem często zastanawiają się w jaki sposób bezpiecznie przewieźć pupila. Magdalena Buszko z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva radzi, o czym należy pamiętać, aby taki wyjazd był udany:


- Jeśli wybieramy się za granicę, to nasz zwierzak powinien mieć wszczepiony mikroczip, który w każdej chwili pozwala ustalić jego tożsamość. Odpowiednio wcześniej powinniśmy również zaszczepić naszego czworonoga przeciwko wściekliźnie. Warto pamiętać o tym, że data szczepienia nie może być wcześniejsza niż data wszczepienie mikroczipu. Podobnie jak my, nasze zwierzęta mają dokumenty podróży. Paszporty dla zwierząt wystawiane są przez uprawnionych lekarzy weterynarii wraz z potwierdzonym szczepieniem przeciwko wściekliźnie .


[wysija_form id="1"]

3 komentarze:

 1. Zawsze podróżuję ze swoim psem. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Na szczęście coraz więcej hoteli przyjmuje ze zwierzakami

  OdpowiedzUsuń
 2. PojechaneWakacje.pl2 grudnia 2013 10:55

  To prawda. Coraz więcej miejsc udostępnia pokoje osobom, które podróżują ze zwierzętami. Tylko się cieszyć z takiego obrotu sprawy

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszędze zabieram ze sobą psa. Nie wyobrażam sobie inaczej

  OdpowiedzUsuń