10 najpopularniejszych miast na świecie

29.9.12 Anonimowy 0 Comments

Jeden z najpopularniejszych wśród podróżników serwisów turystycznych TripAdvisor.com, opublikował ranking najpopularniejszych miast na świecie. Sprawdź, czy już odwiedziłeś te miejsca.
10. Berlin

Berlin to miasto o wielu twarzach. Można w nim rozkoszować się nowoczesną architekturą, a zaraz potem odwiedzić barokowy pałac. Warto spędzić dzień w jednym z najlepszych na świecie ogrodów zoologicznych i zjeść miejscowe kiełbaski.


9. Siem Reap

Kambodża jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów. Siem Reap jest jednym z najciekawszych miejsc w tym kraju. Główną atrakcją są tu ruiny świątyni dawnego królestwa Angkor, rozsiane na znacznej powierzchni. Wielu turystów pojawia się tu także dla wyjątkowej kuchni.8. Barcelona

Miłośnicy architektury z całą pewnością powinni trafić do Barcelony. Średniowieczne i rzymskie budowle w Dzielnicy Gotyckiej (Barri Gotic) stanowią kontrast z fantazyjną architekturą Antonio Gaudiego, którą widać w całym mieście.Wizyta w jego wciąż niedokończonym kościele Sacred Family (Templo de la Expiatorio Sagrada Familia) jest koniecznością.


7. Stanbuł

Tureckie miasto jest ekscytującym połączeniem wielu kultur, również ze względu na swoje położenie - na obszarze Europy i Azji podzielonych przez Cieśninę Bosfor. Największe i najludniejsze miasto Turcji obfituje w wiele cennych zabytków z okresów bizantyjskiego i osmańskiego.  Koniecznie trzeba tu zobaczyć Hagia Sophia, kiedyś największy kościół chrześcijańskiego świata. Błękitny Meczet to także obowiązkowy punk zwiedzania na mapie miasta. Tym bardziej, że jest symbolem Stambułu.6. Marrakesz

Łatwo zgubić się w wąskich, krętych uliczkach medyny - dosłownie i w przenośni. Marakesz to miasto barw, zapachów oraz smaków. Unoszący się wszędzie zapach przypraw wabi na lokalny suk, na którym bezwzględnie należy się targować.  Warto wybrać się na łyk miętowej herbaty do Ogrodu Majorelle.5. San Francisco

Dla jednych to miasto stromych ulic, dla innych miasto mgieł. Jednak ani drogi, ani mgły nie odstraszają turystów, którzy tłumnie odwiedzają San Francisco. W dzień warto zajrzeć do przystani rybackiej i Aquarium of the Bay, przejechać się kolejką linową i pospacerować wokół Presidio. Wieczorem warto wybrać się na wspaniały obiad do  Chinatown, a potem odwiedzić najlepsze kluby na zachodnim wybrzeżu.


4. Paryż

To miasto chce zobaczyć niemal każdy. Romantyczny Paryż przyciąga nie tylko zakochanych. Nie można opuścić miasta bez odwiedzania Luwru, Wieży Eiffla, czy katedry Notre Dame. Jednak aby  naprawdę docenić uroki miasta, trzeba wybrać się na spacer w miejsca odległe od atrakcji turystycznych, usiąść przy stoliku w małej kawiarni, wypić kieliszek wina i delektować się Paryżem.
3. Rzym

Rzym jest jednym z tych miast, w którym można spędzić lata i nadal czuć się jakby ledwo się je poznało.  Znajdziemy tu niesamowite zabytki, oszałamiająca sztuka i oczywiście wyjątkowe jedzenie. Aby poczuć prawdziwy smak miasta, warto zatrzymać się na Forno w Campo de Fiori na świeży kawałek pizzy Bianca, a na deser zjeść najlepsze włoskie lody.


2. Nowy Jork

Oczywiście nie ma możliwości, by podczas jednej podróży zobaczyć wszystkie atrakcje największego miasta świata. Empire State Building, Times Square, Broadway i muzea... Co jeszcze przyciąga do tego miasta?  Atmosfera oczywiście. Przecież Nowy Jork nigdy nie zasypia. To miasto indywidualistów, genialne dla artystów, wymarzony cel podróży dla ludzi z całego świata.
1 Londyn

Stolica Wielkiej Brytanii jest miastem wielonarodowościowym i wielokulturowym, z mnóstwem atrakcji turystycznych. Nic dziwnego, że Londyn jest numerem jeden, na liście turystów z całego świata. Znajdziemy tu najznakomitsze na świecie muzea, galerie i zabytki, z London Eye i Big Benem na czele.
0 komentarze: