Francja

Magiczna zatoka Saint-Brieuc

27.4.12 Anonimowy 0 Comments


Z nosem w morskiej bryzie, oczami na lśniącym horyzoncie uroki zatoki ukazują się bez odrywania nóg od ziemi. Przybrzeżna ścieżka (GR34) wychodzi na piękną stronę, rozkładając zielony dywan w samym sercu  zapierającej dech w piersiach panoramy. Duch potężnych podmuchów wiatru na szczycie klifów Pointe de Pordic lub Roseliers, roztacza słodki pokój, wydm Bon Abri, L'Anse aux Moines lub długiej plaży des Rosaires obmywanej przez turkusowe wody zatoki.


Największy rezerwat naturalny w Bretanii


Tutaj możliwe jest chodzenie po wodzie…w czasie odpływu. W zatoce woda cofa się aż o 7 km odkrywając różnorodność morskiego życia!! Idealna okazja aby łowić ryby pieszo! Na tym fascynującym terenie zaskakoczy nas wystający z ziemi las drewnianych palików z pysznymi małżami.  Pomiędzy słonymi łakami, skałami, mułem i piaskiem rozwija się w spokoju typowa dla tego regionu fauna i flora. W największym rezerwacie naturalnym w Bretanii można zaobserwować ponad 112 róznych gatunków ptaków. W położonym na przylądku w Hillion, Maison de la Baie można najlepiej uchwycić wyjątkową równowagę tego środowiska.


Dobry port dla Małży św. Jakuba (przegrzebków)


Naturalny klejnot zatoki to one- małże św. Jakuba! Od listopada do kwietnia to właśnie one podgrzewają atmosferę w Erquy i Saint-Quay-Portrieux. Delikatne, perłowe są gwiazdami na nadbrzeżach, targach rybnych, molach i… talerzach!! Podążanie ich śladami od morza do stołu, może okazać się bardzo oryginalną podróżą.


Głazy po środku wody?


Granit, ziemia, rzeki i morze są dłutem zatoki, które rzeźbi wrzosowiska i zalesione doliny. Otoczony stromymi zboczami, Chaos z Gouët ustawił swoje imponujące stosy skał w korycie rzeki. 4,5 km od szlaku słychać szmer wody w zieleni! Od zieleni mchu po błękit ultramaryny, od zapachów lasu po sól koszy rybackich- wszystkie zmysły są wypełnione!


Czy wiesz że?


Eklektyczny festwal „Art Rock”, czy przyjemny „Complet'Mandingue” w Saint-Brieuc i Folk Blues Festival w Binic są źródłami najbardziej pasjonujących odkryć...?


źródło franceguide.com


0 comments: