Nad morzem

Gdańskie "Morsy" przywitały Nowy Rok

2.1.12 Anonimowy 0 Comments

Wśród kąpiących się nie zabrakło gości z kraju i zza granicy, m.in. z Anglii, Holandii, Elbląga, Ełku, Malborka czy Wrocławia. Do świętowania zaprosili ich zastępca prezydenta Miasta Gdańska, Maciej Lisicki, dyrektor MOSiR w Gdańsku, Leszek Paszkowski oraz Lech Szymaniuk, prezes Gdańskiego Klubu Morsa.

Wejście do wody, poprzedzone odpowiednia rozgrzewką, obserwowali licznie zgromadzeni spacerowicze kibicujący śmiałkom. Chociaż morsom brakowało trochę śniegu, to już temperatura wody i powietrza wynosząca 2 stopnie Celsjusza nie dawała im powodu do narzekań.

- Było bardzo fajnie, rześko, bardzo optymistycznie. Kąpię się dwa razy w tygodniu i tak już od 12 zim. Czujemy się jak jedna rodzina, jest wesoło – opowiadała zaraz po kąpieli pani Anna Zybała z Gdańska.

Zanim morsy wbiegły do wody, przyjęły w swoje szeregi kolejnych członków. Wiązało się z tym wzięcie udziału w ceremoniale chrztu morską wodą. Tradycyjnym punktem programu był także wybór najciekawszego przebrania noworocznego. W tym roku największe uznanie zyskali: pielęgniarka Jerzy, król Wacław I oraz cyganka Halina. W nagrodę za inwencję popłyną promem do Szwecji.

Ci, którzy chcieli rozpocząć nowy rok aktywnie, ale zimowa kąpiel była dla nich zbyt duzym wyzwaniem, mogli wypożyczyć kijki do nordic walking i wziąć udział w III Gdańskim Marszu Morsa.


Po atrakcjach na plaży, tuż obok w Parku Jelitkowskim odbyły się widowiskowe zmagania siłaczy, którzy w trzech konkurencjach walczyli w Zimowych Zmaganiach Strongman o Puchar Morsa. Impreza została zorganizowana po raz trzeci i co roku towarzyszy kąpieli morsów.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.
Partnerzy: Gdański Klub Morsów, Shark Athletic Adam Krasnowski, Polska Federacja Nordic Walking, AWFiS w Gdańsku.


oprac MK


źródło gdansk.pl

0 komentarze: