dziedzictwo,

Londyn - wielokulturowe miasto

13.11.11 Anonimowy 0 Comments

Londynu nie da się porównać z żadnym innym miejscem na świecie. Stolica Anglii i Wielkiej Brytanii, a także największe miasto w Unii Europejskiej, wielokulturowe miasto tętniące życiem 24 godziny na dobę. Przemierzając miasto, napotkasz inspirującą mieszankę tradycji i nowoczesności. Zgiełk i spokój panujący w jego licznych parkach sprawiają, że Londyn jest wyjątkowym miejscem. Mieszkańcy Londynu posługują się ponad 300 językami, czyniąc to miasto jeszcze bardziej fascynującym pod względem kulturowym. To fantastyczne miejsce, w którym poznać można różne kultury całego świata.

Kultura i dziedzictwo narodowe


Podlegająca ciągłym zmianom, różnorodna scena kulturowa Londynu oznacza, że w mieście tym zawsze można zobaczyć lub zrobić coś nowego. Jednocześnie miasto to zachowało swój fantastyczny historyczny charakter, widoczny w takich miejscach jak Królewskie Ogrody Botaniczne, Tower of London,  Pałac Westminsterski, Opactwo Westminster, kościół św. Małgorzaty czy Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich - wszystkie na liście światowego dziedzictwa UNESCO.


Atrakcje


W Londynie znajduje się największe skupisko atrakcji w Wielkiej Brytanii. Jest  tam 238 atrakcji do których wstęp jest bezpłatny. Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, w którym można tyle zobaczyć za tak niewiele. Niesamowite widoki z London Eye oraz najczęściej odwiedzana na świecie galeria sztuki współczesnej Tate Modern to zaledwie 2 atrakcje, których po prostu nie można przegapić.Wielkie odliczanie: za rok igrzyska w Londyni


Przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii


Brytyjskie gwiazdy zapraszaj


Śladami filmowych bohaterów


Książe William i Kate Middleton mają sobowtóry


Zakupy


Jest jedna rzecz w Londynie, która nigdy się nie znudzi - zakupy. Mając ponad 30 000 sklepów do wyboru, które cieszą się coraz lepszą reputacją w świecie mody, na pewno się nie zawiedziesz. Ulica Oxford Street to największe skupisko sklepów w Europie, Bond Street to raj dla poszukiwaczy markowej odzieży, zaś targowiska uliczne w Camden, na Portobello Road i Brick Lane są idealnymi miejscami dla łowców staroci.


visitbritain.com

0 komentarze: