afrodyzjak co to jest,

Kto spożywa chili przed seksem?

17.10.23 mm 0 Comments

Chili - egzotyczna przyprawa o jaskrawoczerwonej barwie, która ma w sobie wielką moc. Chili, podobnie, jak czekolada i cynamon, uznawana jest za afrodyzjak, dający rozkosz, uszczęśliwiający, nawet leczący. To kilka z powodów, dlaczego w niektórych krajach spożywa się chili przed seksem.

Papryka chili to niezwykle ciekawa przyprawa. Dzięki kapsaicynie, którą zawiera, krew szybciej krąży, a mózg do uwalnia endorfiny. Kapsaicyna jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za ostrość i pikantny smak tych roślin.

Skąd pochodzi chili?

Papryka chili pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej, a dokładniej z obszaru, który obejmuje dzisiejsze kraje takie jak Meksyk, Gwatemala, Honduras, Salwador, Peru i Chile. Papryka chili była uprawiana i spożywana przez rdzennych mieszkańców tych regionów od tysięcy lat , długo przed przybyciem na te obszary Europejczyków.

Czym jest chili?

Papryka chili (Capsicum) jest rośliną z rodziny psiankowatych, a różne odmiany tej rośliny wytwarzają owoce o różnych stopniach pikantności i kształtach. Odmiany chili różnią się kolorem, smakiem i intensywnością ostrych właściwości. Chili może być zielone, czerwone, żółte lub pomarańczowe, a także może być bardzo pikantne lub łagodne, w zależności od odmiany.

Papryka chili w kuchni

Papryka chili ma znaczenie kulturowe i historyczne w wielu społecznościach, zwłaszcza w Meksyku. Jest też podstawowym składnikiem wielu meksykańskich potraw, takich jak salsa, guacamole, mole i oczywiście chili con carne.

Europejczycy po raz pierwszy zapoznali się z papryką chili po przybyciu do Ameryki w czasach kolonialnych, a od tego momentu papryka chili rozprzestrzeniła się na całym świecie i stała się ważnym składnikiem wielu kuchni na całym świecie, przyczyniając się do różnorodności kulinarnych smaków i dań.

Papryka chili w sypialni

Papryka chili jest też uważana za afrodyzjak, czyli substancję uważaną za zdolną do zwiększenia popędu seksualnego lub pobudzającą zmysły. Papryka chili jest uważana za afrodyzjak ze względu na jej ostry smak i zdolność do wywołania uczucia ciepła i pobudzenia.

Istnieją hipotezy, które sugerują, że ostrość papryki chili może pobudzać wydzielanie endorfin, które są naturalnymi substancjami przeciwbólowymi i mogą wpływać na uczucie przyjemności. Jednak nie ma żadnych pewnych dowodów naukowych potwierdzających, że papryka chili ma bezpośredni wpływ na libido lub zdolność seksualne.

Warto również pamiętać, że wpływ papryki chili na organizm może być bardzo indywidualny, a niektóre osoby mogą być bardziej wrażliwe na jej ostry smak niż inne. Dlatego jeśli planujesz eksperymentować z papryką chili w kontekście romantycznym, ważne jest, aby być ostrożnym i dbać o indywidualne preferencje i tolerancję na ostrość potrawy.

Kapsaicyna, cicha bohaterka

Kapsaicyna jest głównym składnikiem odpowiedzialnym za ostrość papryki chili. Jest to organiczny związek chemiczny znajdujący się w błonach śluzowych wewnątrz owoców papryki chili oraz w nasionach tej rośliny. Kapsaicyna jest substancją bardzo ostro smakującą, która działa drażniąco na receptory bólu w jamie ustnej i gardle.

Kilka faktów dotyczących kapsaicyny w papryce chili:

  1. Ostrość: Kapsaicyna działa na receptory bólu w organizmie, co powoduje uczucie palenia i ostrości. Im więcej kapsaicyny zawiera papryka chili, tym bardziej pikantna jest potrawa.

  2. Skala Scoville'a: Istnieje skala nazwana Skalą Scoville'a, która służy do pomiaru ostrości papryki chili. Na tej skali podawane są liczby wyrażające ilość kapsaicyny w danej odmianie papryki chili. Im wyższa liczba w skali Scoville'a, tym bardziej pikantna jest papryka.

  3. Zastosowanie: Kapsaicyna ma wiele zastosowań poza kuchnią. Jest używana w medycynie jako składnik wielu preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Może również pomóc w regulacji apetytu i przyspieszeniu metabolizmu.

  4. Bezpieczeństwo: Kapsaicyna jest bezpieczna w umiarkowanych ilościach, ale może być drażniąca dla skóry i błon śluzowych w nadmiernych ilościach. Dlatego należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z papryką chili i unikać kontaktu z oczami i innymi wrażliwymi obszarami ciała po jej dotknięciu.


    TdL

 

0 comments: