Eddie Wilson,

10 tras i 20 proc. zimowych lotów w Modlinie zostało zredukowanych

8.9.23 mm 0 Comments

Linia Ryanair zapowiedziała zmniejszenie rozkładu lotów na zimę 2023/2024 w Warszawie Modlin o 20%, anulując 10 tras i zmniejszając częstotliwości na kolejnych 13 trasach. Ryanair ma też pozytywne informacje dotyczące lotnisk Warszawa Chopina, Lublin oraz Łódź -  wszystkie porty otrzymały więcej tras i lotów na zimę 2023/2024 - w tym nową trasę z Lotniska Chopina do Manchesteru.


Pomimo zmniejszonego o 20% rozkładu lotów w Modlinie, Ryanair będzie nadal obsługiwać ponad 290 lotów tygodniowo do/z Modlina, oferując pasażerom wybór w konkurencyjnych cenach podczas rezerwacji zasłużonych ferii zimowych 23/24, podróży do/z Europy do pracy lub odwiedzin przyjaciół i krewnych.

- Rozumiemy frustrację pasażerów w Modlinie, którzy niesprawiedliwie ucierpią z powodu ogromnej utraty dostępu do tanich lotów i miejsc docelowych z powodu niezdolności zespołu zarządzającego lotniskiem Modlin do zawarcia długoterminowej umowy o współpracę. Nie możemy zrozumieć, dlaczego zarząd Modlina nie chciał zawrzeć umowy ze swoim największym klientem, która podwoiłaby ruch pasażerski - powiedział dyrektor generalny Ryanair, Eddie Wilson. - Dzisiaj niestety jesteśmy zmuszeni do usunięcia 20% naszych lotów z Modlina tej zimy. Przedłużająca się bezczynność Modlina spowodowała utratę 300 tys. miejsc i anulowanie dziesięciu tras, w tym do Belfastu, Bristolu, Kolonii, Kowna, Manchesteru, Pizy i innych, a także zmniejszenie częstotliwości na 13 innych trasach, w tym na siedmiu kluczowych trasach miejskich do Londynu, Sztokholmu, Dublina, Wiednia, Mediolanu, Paryża i Brukseli. Są jednak pozytywne wiadomości dla lotnisk Chopina, Lublina i Łodzi, które otrzymały więcej tras i lotów tej zimy, w tym nową trasę z Chopina do Manchesteru. Zapowiedzi te potwierdzają zaangażowanie Ryanaira w zwiększanie łączności i dostępu do tanich podróży dla polskich konsumentów i zapewnią 10% wzrost w Polsce tej zimy.
Mamy nadzieję, że zarząd Modlina lub jego udziałowcy przyjdą z pomocą lokalnym konsumentom, aby Ryanair mógł ponownie rozwijać się na lotnisku w Modlinie i oferować pasażerom jeszcze większy wybór i niskie ceny.

0 comments: