Bartosz Gelner,

W Gdańsku kręcone są zdjęcia do filmu

9.5.23 mm 0 Comments

W Gdańsku kręcone są zdjęcia do serialu „Zatoka Szpiegów”.  Jak zapewniają twórcy, scenariusz odcinkowego filmu historycznego oparty jest na faktach, rozgrywa się w pierwszych latach II wojny światowej. W Śródmieściu Gdańska planem filmowym są odcinki ulic: Chlebnickiej i Św. Ducha. Reżyserem jest Michał Rogalski, w rolach głównych m.in. Bartosz Gelner, Karol Biskup, Mariusz Bonaszewski.

Gdańsk wygląda jak plan filmowy. Filmowcy chętnie to wykorzystują, szczególnie jeśli tematem filmu lub serialu są ważne wątki historyczne. Tak też stało się i w tym przypadku. Majowa pogoda sprzyjała kręceniu w Gdańsku zdjęć do serialu „Zatoka Szpiegów”. 
 
„Zatoka Szpiegów” to serial historyczny oparty na rzeczywistych wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszych latach II wojny światowej. Twórcy serialu wskazują wizytę w Gdyni pancernika „Bismarck”, niemieckich prac nad torpedami czy przechwycenia danych o misjach „wilczych stad” U-bootów. Bohaterem filmu jest grany przez Bartosza Gelnera Franz Neumann, młody porucznik Abwehry, mieszkający z rodziną w Gdańsku. Po odnalezieniu polskich korzeni, i gdy jego ukochana zostaje zamordowana przez Niemców, Neumann postanawia zostać polskim szpiegiem.  Twórcy zapowiadają 9 odcinków serialu, w którym oprócz Bartosza Gelnera wystąpią m.in.: Karol Biskup, Mariusz Bonaszewski, Anna Kaczmarczyk, Karolina Kominek, Karol Pocheć, Anna Radwan, Wiktoria Supryn, Maria Świłpa.
 
W Śródmieściu planem filmowym stały się ulice: Chlebnicka Św. Ducha. W Oliwie ekipa filmowa wykorzystała ulice: Witkiewicza, Grottgera i Żeromskiego. Na potrzeby serialu gdańskie budynki zamieniono w hotel, kino, sklepy.
 

Filmy kręcone w Gdańsku:

 
* Do widzenia, do jutra
* Blaszany bębenek
* Solid Gold
* Kamerdyner
* Sztos
* Człowiek z żelaza
* Człowiek z marmuru
* Miłość jest wszystkim
* Czarny czwartek
* Układ zamknięty
* Vijay 61 - produkcja kina Bollywood
 

Seriale kręcone w Gdańsku:

 
* Motyw
* Na kłopoty... Bednarski
* Prawo Agaty
* Diagnoza
* Usta usta
 
TdL
 

0 comments: