Linie lotnicze,

Nowe połączenie z Polski do Stambułu

10.3.23 mm 0 Comments

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie na trasie Kraków – Stambuł – Kraków. Pierwszy rejs do największego miasta Turcji odbędzie się w kwietniu.

LOT otworzył nowe połączenie z Krakowa do Stambułu

LOT otworzył nowe połączenie z Krakowa do Stambułu. Pierwszy samolot ze stolicy Małopolski do miasta nad Bosforem wystartuje już 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17:10 i wyląduje w Stambule o 20:30 czasu lokalnego. Połączenia na tej trasie będą obsługiwane samolotami typu Embraer 195.

Samolot ze Stambułu do Krakowa wystartuje o godz. 21:20, a na lotnisku docelowym wyląduje planowo o godzinie 22:20 czasu lokalnego. Rejsy w obu kierunkach będą odbywać się we wtorki, czwartki i niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 699 zł w obie strony.

- Pasażerowie podróżujący z Krakowa to jedna z najliczniejszych grup podróżnych LOTu. Przygotowaliśmy ofertę, która umożliwi wielu naszym Pasażerom odwiedzenie jednego z najbardziej wyjątkowych i największych miast na świecie. Wciąż rozbudowujemy naszą siatkę połączeń, a loty z Krakowa do Stambułu to trasa zarówno atrakcyjna biznesowo, jak i wyczekiwana przez naszych Pasażerów – powiedział Członek Zarządu PLL LOT ds. handlowych, Michał Fijoł.

Połączenie z Krakowa będzie realizowane we współpracy z Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance.

- Bardzo cieszymy się z rozwoju siatki połączeń naszego narodowego przewoźnika PLL LOT na krakowskim lotnisku. Kraków i Stambuł to dwa bardzo atrakcyjne turystycznie miasta z piękną, wielowiekową historią, ale także ośrodki światowego biznesu wpływające na potencjał gospodarczy swoich regionów – powiedział Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

W ostatnim czasie LOT zwiększył także liczbę lotów do Turcji z warszawskiego lotniska. W sumie LOT oferuje 17 rejsów tygodniowo na trasie WAW – IST oraz 3 rejsy tygodniowo na trasie KRK – IST.

Stambuł rozkochał już w sobie miliony odwiedzających. Jego położenie na dwóch kontynentach wpisuje się w wyjątkowość tego miejsca, podobnie jak różnorodność dostrzegana na każdym kroku – w kulturze, gospodarce czy w końcu w obyczajach. Stambuł jest największym miastem Turcji, szczycącym się takimi atrakcjami jak Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapı, Pałac Dolmabahçe, Cysterny Bazyliki czy Wieża Galata. Z kolei z audiopejzażu miasta najgłośniej biją dźwięki dochodzące z licznych meczetów i Wielkiego Bazaru – jednego z najbardziej charakterystycznych punktów miasta nad cieśniną Bosfor.

Bilety na połączenia z Krakowa do Stambułu są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel.
0 comments: