Barcelona,

75 rejsów w promocyjnych cenach z okazji 75 urodzin Costa Cruises

20.3.23 mm 0 Comments

75 lat temu, w 1948 roku, „Anna C”, pierwszy statek pasażerski floty Costa Cruises, wyruszył z Genui w kierunku Buenos Aires z 768 pasażerami na pokładzie. 31 marca 2023 r. Costa Cruises obchodzi 75. rocznicę powstania.

75 rejsów w promocyjnych cenach z okazji 75 urodzin Costa Cruises

Rejs, w jaki wyruszył Costa Cruises 75 lat temu, stał się historycznym momentem, który zapoczątkował wielki sukces rejsów Costa. Przez kolejne lata, dzień po dniu, Costa Cruises zabierało miliony gości z całego świata, umożliwiając im przeżywać niezapomniane chwile podczas wakacji.
 
Ważną rocznicę Costa Cruises postanowiło świętować w sposób wyjątkowy: do kwietnia oferuje 75 rejsów w promocyjnych cenach w różnych terminach, od wczesnej wiosny do jesieni, które pozwolą odkrywać niesamowite miejsca w basenie Morza Śródziemnego i Europie Północnej.
 
Wrażenia, jakich goście mogą wynieść z 75 rejsów, są naprawdę spektakularne. Dla przykładu mogą wejść do baśniowego świata Gaudiego w Barcelonie, zanurzyć się w tajemniczą atmosferę podziemnych jaskiń Can Marça na Ibizie czy odwiedzić jedyną na świecie gotycką katedrę nad morzem w Palma de Mallorca. Kolejnym propozycjami doświadczeń są wycieczka tradycyjną łodzią do Mykonos i jego „Małej Wenecji” oraz nurkowanie w kolorowych głębinach źródeł termalnych Palea Kameni na Santorini lub w Błękitnej Lagunie- naturalnym basenie Malty. Dla osób preferujących zapierające dech w piersiach krajobrazy Europy Północnej, polecamy zwiedzić malownicze i tętniące życiem Bergen na rowerze z lokalnym przewodnikiem, podziwiać piękne kolory fiordu Hellesylt i jego wodospadów oraz skosztować lokalnych przysmaków w Geiranger.
 
Aby cieszyć się tymi wspaniałymi miejscami w bogatszy i bardziej autentyczny sposób, Costa przygotowała odnowioną propozycję wycieczek, w której doświadczeni lokalni przewodnicy zabiorą gości w podróż po najbardziej charakterystycznych atrakcjach i tradycjach. Ponadto eksploracja destynacji zaczyna się już na pokładzie od popisowych potraw trzech znakomitych szefów kuchni – Bruno Barbieri, Hélène Darroze i Ángel León – którzy interpretują smaki miejsc odwiedzanych na trasie rejsu. Rozrywka na pokładzie, z fantastycznymi występami na żywo, muzyką i imprezami tematycznymi, jest również dostosowana do trasy, zawsze oferując lokalny akcent.


Statki Costa Cruises i trasy rejsów z okazji 75. rocznicy

Costa Smeralda, Costa Toscana i Costa Diadema zaoferują tygodniowe rejsy po zachodniej części Morza Śródziemnego, odkrywając najpiękniejsze miejsca we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Trasa Costa Toscana obejmuje Genuę, Marsylię, Barcelonę, Cagliari, Neapol i Civitavecchia/Rzym. Costa Smeralda odwiedzi Savonę, Marsylię, Barcelonę, Palma de Mallorca (latem Ibizę), Palermo i Civitavecchia/Rzym. Costa Diadema zaoferuje zamiast tego Savonę, Civitavecchia/Rzym, Cagliari lub Ajaccio, Palma de Mallorca, Walencję i Marsylię.
 
We wschodniej części Morza Śródziemnego Costa Deliziosa odwiedzi Marghera/Wenecja, Katakolon/Olympia, Mykonos, Santorini  i Bari, natomiast latem Costa Pacifica popłunie fo Taranto, Katanii, Malty, Mykonos i Santorini. Obie trasy potrwają tydzień.
 
Tego lata Costa Fortuna zaoferuje niespotykaną dotąd 14-dniową trasę między wyspami greckimi a Balearami, z Savoną, Civitavecchia/Rzym, Mesyną, czterema wspaniałymi greckimi wyspami, takimi jak Kreta, Rodos, Mykonos, Santorini, Kefalonię, Palma de Mallorca na Balearach, a następnie Barcelona i Marsylia.
 
Od maja do września dostępne będą również rejsy po Europie Północnej. Costa Fascinosa zaoferuje 12-dniowe rejsy na Przylądek Północny lub 9-dniowe rejsy do najpiękniejszych miast nad Bałtykiem; Costa Favolosa odwiedzi Islandię, Lofoty, Grenlandię - nowy kierunek tego lata, czy Wielką Brytanię i Irlandię; Costa Firenze zaoferuje tygodniowe rejsy po fiordach.
 
Dla tych, którzy mają do dyspozycji tylko kilka dni, dostępne są wiosenne mini-rejsy do Francji i Hiszpanii, trwające od trzech do pięciu dni. Na dłuższą przerwę wiosną do wyboru jest wiele różnych dwutygodniowych rejsów: Wyspy Kanaryjskie lub Turcja i wyspy greckie, rejsy do Izraela i Egiptu; oraz rejsy z basenu Morza Śródziemnego do Europy Północnej we wrześniu. Dostępne będą również 10-dniowe rejsy do Lizbony z Costa Fascinosa i 11-dniowe rejsy do Maroka z Costa Favolosa.


0 comments: