architektura,

Hobbitowe Wzgórza - magiczny świat na Kaszubach

15.8.17 mm 0 Comments

 

To miejsce, w którym można mieć kawałek bajki dla siebie. Bo choć Kaszuby same w sobie wydają się krainą nie z tego świata, Hobbitowe Wzgórza w Przywidzu dopełniają całości tego doskonałego obrazu. Tu możesz stać się Gandalfem, Elfem, albo Krasnoludem. I co najlepsze, aby przenieść się w hobbitowy świat, nie musisz być dzieckiem.


To się nazywa debiut z prawdziwego zdarzenia. Hobbitowe Wzgórza otwarto zaledwie kilka miesięcy temu, a już stają się jedną z lepszych atrakcji Kaszub.  

fot. Travelerdeluxe

fot. Travelerdeluxe

Niecodzienny projekt wygląda jak wyjęty wprost z "Władcy Pierścieni". Domki w Przywidzu są równie nietypowe i oryginalne, jak opisywane przez Tolkiena. Porośnięte trawą, z widokiem na rozgrzane słońcem jezioro, niewątpliwie są jednym z ciekawszych miejsc w Polsce, w jakich można spędzić kilka wolnych dni. Pagórki, lasy, jeziora i zero sąsiadów za płotem. To idealne miejsce dla zmęczonych codzienną bieganiną, szukających wyciszenia z daleka od cywilizacji. Zaręczam, że równie mocno zachwyci dzieci, jak i dorosłych. Entuzjaści hobbitów znajdą tu swój raj.

W domkach nie ma telewizorów, co jest zamierzone. Jeśli jednak ktoś jest uzależniony od oglądania TV, za dopłatą może wypożyczyć telewizor i cywilizacja znów jest w zasięgu wzroku. Od razu odpowiadam na pytanie, które zapewne zadaje sobie wiele osób - tak, jest bezpłatne WiFi.

Chatek z pofalowanym dachem jest w sumie dziesięć. Wyglądają jak ziemianki, w których można się skryć przed światem na długie tygodnie. Na szczęście wewnątrz kryją całkiem cywilizowany świat. Domki, w których może zamieszkać od czterech do sześciu osób, wyposażone są w stylizowane łóżka, kuchnie, nawet kozy ogrzewające pomieszczenia w chłodne dni. W każdym jest łazienka. Okna skierowane mają na pobliskie Jezioro Przywidzkie Wielkie. Relaks pełną gębą.

Humor można tu też poprawić sobie hobbitowymi polewkami, albo lepiochami Gandalfa. My w tematycznej restauracji "Tam i z powrotem" postawiliśmy na coś z połowu Krasnoludów. Filet z dorsza z domowymi frytkami i filet z pstrąga z sosem kurkowym wykonane były po mistrzowsku. Świeże ryby smakowały wyśmienicie, podobnie jak dodatki. Widać i czuć, że kuchnia daje z siebie wszystko. Oby tak dalej.

Adres
Hobbitowe Wzgórza
83-047 Przywidz
ul. Spacerowa 3 

0 comments: