Alliance for Zero-Emission Aviation,

Wizz Air dołącza do stowarzyszenia Komisji Europejskiej działającego na rzecz osiągnięcia zerowej emisji w lotnictwie

18.11.22 mm 0 Comments

Linia Wizz Air przystąpiła do Alliance for Zero-Emission Aviation (AZEA), inicjatywy uruchomionej przez Komisję Europejską, aby ułatwiać wprowadzenie zrównoważonych samolotów nowej generacji. 14 listopada Wizz Air dołączył do publicznych i prywatnych partnerów Zgromadzenia Ogólnego prowadzonego przez EUROCONTROL pod przewodnictwem Dyrekcji Generalnej ds. Przemysłu Obronnego i Przestrzeni Kosmicznej (DEFIS) Komisji Europejskiej.


Wizz Air dołącza do AZEA wraz z wieloma publicznymi i prywatnymi podmiotami z branży zjednoczonych wspólną misją dekarbonizacji sektora lotniczego poprzez działania na rzecz ułatwienia komercjalizacji samolotów elektrycznych i napędzanych wodorem. W tym celu, członkowie AZEA będą wspólnie pracować, aby rozpoznać ograniczenia dla rozwoju samolotów bezemisyjnych, opracować zalecenia i plan działania w celu znalezienia rozwiązań, a także promować projekty inwestycyjne.
 
W ramach AZEA, Wizz Air będzie dzielić się informacjami i opiniami z perspektywy ultraniskokosztowych przewoźników, którzy stanowią dobrze przygotowaną grupę, aby przewodzić zmianie w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu lotniczego uwzględniając wysoki współczynnik obłożenia miejsc i obciążenia, niskie zużycie paliwa oraz nowoczesną flotę, w efekcie mogąc osiągnąć znacznie niższy ślad węglowy na pasażera/kilometr w porównaniu z innymi liniami. Udział w spotkaniach  AZEA umożliwi Wizz Air zgłębienie wiedzy na temat pozytywnego wpływu wykorzystania bezemisyjnych samolotów napędzanych wodorem w modelu biznesowym, by docelowo ostatecznie wyeliminować wpływ branży na klimat.
 
Dołączenie do AZEA to kolejny dowód zaangażowania Wizz Air w zrównoważony rozwój, który wspiera cel, jakim jest zmniejszenie intensywności emisji dwutlenku węgla na pasażerokilometr o 25% do 2030 r. Najnowocześniejsze technologie, takie jak wodór, odegrają kluczową rolę w rozwoju długoterminowej długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju.
 
Johan Eidhagen, Chief People i ESG Officer w Wizz Air, powiedział: 
- Cieszymy się, że dołączyliśmy do AZEA i cieszymy się na współpracę z jej członkami w zakresie bieżących badań i rozwoju wymaganych do eksploatacji samolotów wodorowych. Konieczne jest, aby wszystkie zainteresowane strony w ekosystemie lotniczym – od linii lotniczych i portów lotniczych po organy regulacyjne i dostawców paliw – koordynowały działania, aby zapewnić gotowość infrastruktury do wdrożenia tej technologii na dużą skalę. W Wizz Air pozostajemy ambitni w naszej strategii zrównoważonego rozwoju i jesteśmy zaangażowani w inwestowanie w najnowocześniejsze technologie, torując drogę do bardziej zrównoważonych podróży lotniczych. Jesteśmy i nadal będziemy najbardziej ekologicznym wyborem wśród latających.

0 comments: