Linie lotnicze,

Wizz Air ogłasza dalszy rozwój we Włoszech

23.9.22 mm 0 Comments

Wizz Air uruchamia 12 nowych tras oraz zwiększa częstotliwość na pięciu trasach z Rzymu Fiumicino i trzech trasach z Mediolanu Malpensa. Nowe trasy ruszają od października 2022 r., a bilety są już dostępne na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ekspansja we Włoszech możliwa jest dzięki dodaniu trzech samolotów Airbus A321neo do baz przewoźnika w Rzymie Fiumicino i Mediolanie Malpensa.

 
Wraz z dodanymi dwoma kolejnymi samolotami, baza Wizz Air w Rzymie Fiumicino powiększy się do siedmiu samolotów, zwiększając liczbę tras z Rzymu do 65, w tym uruchomienie siedmiu nowych tras ze stolicy Włoch. Pasażerowie będą mogli polecieć do: Barcelony, Göteborga, Malagi, Paryża Orly, Porto, Sewilli i Walencji. Ponadto, dodatkowa przepustowość umożliwia Wizz Air zwiększenie częstotliwości lotów z bazy do Eindhoven, Hurghady, Paryża Orly, Tel Awiwu i Erewania.
 

Milan Malpensa otrzyma dodatkowy samolot, dzięki czemu baza powiększy się do sześciu samolotów. Od października 2022 r. Wizz Air uruchomi pięć nowych tras do Cardiff, Dżuddy, Marsa Alam, Rijadu i Erewania. Dodatkowa przepustowość oznacza również, że Wizz Air może zwiększyć częstotliwość lotów na trasach do Tel Awiwu, Katanii i Aten. Dzięki tej ekspansji linia lotnicza będzie obsługiwać trasy do 43 miejsc docelowych z Mediolanu Malpensa.
 
- Cieszymy się, że rozwijamy się we Włoszech, stając się trzecią co do wielkości linią lotniczą w kraju, co pokazuje nasze zaangażowanie w zwiększanie naszej obecności na rynku. Przydział trzech dodatkowych samolotów w Rzymie Fiumicino i Mediolanie Malpensa pozwala nam jeszcze bardziej wzmocnić ofertę na rynku krajowym, dając klientom WIZZ możliwość podróży do 12 nowych miejsc docelowych z Rzymu i Mediolanu – komentuje Robert Carey, prezes Wizz Air

Stałe dążenie Wizz Air do zapewniania klientom niskokosztowych i zróżnicowanych tras w swojej siatce połączeń jest dowodem na to, że linia podjęła trudną decyzję o zamknięciu swojej bazy na lotnisku w Palermo. Od 3 listopada 2022 r. samolot, który obecnie tam stacjonuje, zostanie przesunięty w celu wsparcia ekspansji w Rzymie i Mediolanie.

Wizz Air będzie nadal latać na lotnisko w Palermo, obsługując codzienne loty między Mediolanem Malpensa i Wenecja Marco Polo a Palermo, dzięki czemu będzie mogła nadal obsługiwać lojalnych klientów na trasach krajowych. Chociaż połączenia między Palermo a Turynem i Bolonią zostaną wstrzymane, stanowi to tylko 4% krajowego rozkładu lotów Wizz Air we Włoszech. Wizz Air będzie nadal obsługiwał ponad 220 krajowych lotów tygodniowo i rozszerzy swoje usługi z Turynu i Bolonii do bazy na lotnisku Katania Fontanarossa, gdzie ma trzy samoloty bazowe.0 comments: