Linie lotnicze,

Wizz Air najbardziej zrównoważoną niskokosztową linią lotniczą na World Finance Sustainability Awards 2022

30.6.22 mm 0 Comments

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie, została uznana za najbardziej zrównoważoną niskokosztową linię lotniczą podczas World Finance Sustainability Awards 2022.World Finance pogratulował zwycięzcom za wsparcie w prowadzeniu do zmian, a w szczególności pochwalił stałe zaangażowanie Wizz Air w zrównoważony rozwój, wyróżniając ambitny program odnowy floty oraz inicjatywy dotyczące oszczędzania paliwa. Linia lotnicza jest dumna z najniższej emisji dwutlenku węgla na pasażerokilometr w Europie i zobowiązała się do dalszej redukcji emisji o 25% do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 2019 r.

Integralnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju Wizz Air jest flota samolotów Airbus, która jest jedną z najmłodszych w Europie i obecnie składa się ze 154 samolotów o średnim wieku 4,93 lat. Wykorzystując najnowsze technologie w lotnictwie, samolot Airbus A321neo oferuje 50% redukcję emisji hałasu, 20% redukcję zużycia paliwa i 50% redukcję emisji tlenku azotu w porównaniu z wcześniejszymi modelami samolotów. Wizz Air podpisał również niedawno protokół ustaleń z firmą Airbus, aby zbadać potencjał wysoce wydajnych i niskokosztowych operacji napędzanych wodorem.

Teraz, po raz czwarty, World Finance Sustainability Awards nagradza firmy, które stawiają ekologiczne wartości na pierwszym miejscu w swojej działalności biznesowej. Nagrody dotyczą trzydziestu różnych segmentów branżowych, obejmując sektory od opieki zdrowotnej, przez walutę cyfrową, po lotnictwo.

Johan Eidhagen, Chief People & ESG Officer w Wizz Air, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy uznani za najbardziej zrównoważoną niskokosztową linię lotniczą w konkursie World Finance Sustainability Awards – świadectwo naszego stałego zaangażowania w zrównoważony rozwój. Pozostajemy zaangażowani w naszą strategię i nadal inwestujemy w najnowocześniejsze technologie, torując drogę do jeszcze bardziej zrównoważonych podróży lotniczych. Dajemy przykład w branży. W rzeczywistości, gdyby każda linia lotnicza była tak wydajna jak Wizz Air, europejskie emisje dwutlenku węgla z lotnictwa zmniejszyłyby się o 34%. Wraz z naszą nowoczesną flotą, inicjatywami oszczędzania paliwa i inwestycjami w technologię zapewniamy, że Wizz Air jest najbardziej ekologicznym wyborem podróży lotniczych”.0 comments: