Accor,

Nowy Mercure Szklarska Poręba w Karkonoszach czeka na gości

20.6.22 mm 0 Comments

Usadowiony w malowniczych Karkonoszach Mercure Szklarska Poręba odwiedzili pierwsi goście. Wyjątkowe położenie daje możliwość odkrycia magii gór tworzyącej niezapomniane wrażenia z pobytu. Nowy hotel wyróżnia doskonała lokalizacja, tuż przy stoku narciarskim, a także punkt widokowy na panoramę gór. Otoczenie naturalnej przyrody i wyśmienitej górskiej aury, 140 nowoczesnych pokoi i bogata oferta wypoczynkowa daje gwarancję wymarzonego relaksu w malowniczych warunkach. Hotel otworzył właśnie drzwi dla pierwszych gości, wśród których znalazł się znany aktor Robert Gonera.

Hotel w Szklarskiej Porębie nawiązuje do lokalnego ducha regionu
Jednym z gości podczas otwarcia hotelu był aktor Robert Gonera
 

Poczuć Ducha Gór

Jak każdy obiekt marki Mercure, nowy hotel w Szklarskiej Porębie nawiązuje do lokalnego ducha regionu, czerpiąc inspirację do guest experience w jednej z miejscowych legend. Jest nią średniowieczna przypowieść o Duchu Gór, od którego nazwę wzięły Karkonosze i skale, która uchroniła pewnego młodzieńca przed gniewem ducha. Ta sama skała znajduje się dziś w sercu Szklarskiej Poręby, a nawiązania do niej są wplecione w wystrój hotelu. Wykorzystanie naturalnych materiałów, jak drewno i kamień są podstawą designu obiektu, stwarzając spokojny i przyjemny nastrój. Przyjemne odcienie kolorystyczne, wykorzystanie oświetlenia oraz naturalnej roślinności wzbogaca atmosferę korespondującą z malowniczym otoczeniem obiektu, który dzięki zewnętrznym elementom z drewna i kamienia doskonale wpisuje się w górski krajobraz.

- Niewiele osób zna lokalne legendy i historie związane z Karkonoszami czy Sudetami, dlatego cieszymy się, że w połączeniu z lokalnym i wyjątkowym duchem marki Mercure możemy zaoferować naszym gościom nie tylko dawkę wymarzonego wypoczynku, ale i lokalnej wiedzy czy odrobiny folkloru. Wśród miejscowych wierzeń, wejście na legendarną skałę pozwala zaczerpnąć mocy czterech żywiołów, co wierzymy przyniesie gościom odwiedzającym nasz hotel powodzenie – przekonuje Daniel Kasieczka, dyrektor generalny Mercure Szklarska Poręba.

Mercure Szklarska Poręba oferuje 140 nowoczesne i przestronne pokoje, które w otoczeniu malowniczego krajobrazu zapewniają sielski wypoczynek. Wśród nich znalazły się także ekskluzywne pokoje z antresolą czy osobnym salonem. Apartamenty, z których największy liczy nawet 70 m2, posiadają wbudowane aneksy kuchenne, dzięki czemu są idealne na dłuższe pobyty dla rodzin czy przyjaciół.

Lokalność w nowoczesnym wydani

Prowadzona przez Mateusza Gesslera Restauracja Bergo jest sercem hotelu

Sercem hotelu jest restauracja Bergo, której menu stworzył uznany restaurator i kucharz Mateusz Gessler. Łączy ona smaki staropolskiej i regionalnej kuchni z Dolnego Śląska i Karkonoszy z nowoczesnymi trendami sztuki kulinarnej. Menu restauracji dopasowane jest do pór roku, zmieniając się zależnie od otoczenia i bazuje na produktach lokalnych kuchni kresowej i śląskiej. Obok autorskiej kombinacji dań, goście każdego dnia mogą liczyć na świeże pieczywo wypiekane na miejscu, w hotelu.

Relaks w malowniczej atmosferze

Szklarska Poręba dzięki zapierającym dech w piersiach górskim krajobrazom jest miasteczkiem stworzonym dla osób szukających odprężenia i relaksu na wysokim poziomie. Otulony naturalną przyrodą hotel Mercure pozwala gościom znaleźć chwile wytchnienia, błogiego spokoju i harmonijnego wypoczynku. Obiekt posiada dwa baseny: wewnętrzny i zewnętrzny, bogatą strefę spa z 4 gabinetami zabiegowymi i sauną oraz centrum fitness, w których każdy znajdzie relaks, jakiego szuka.

- Ideą naszego hotelu jest stworzenie atmosfery slow life, której tempo wyznacza otaczająca nas przyroda i wyjątkowo górska aura, która zachwyca o każdej porze roku. Bliskość stoków narciarskich i możliwość wypożyczenia nart w hotelu ucieszy każdego miłośnika zimowego szaleństwa. Zaś goście szukający harmonii i ukojenia, odnajdą się w otulinie kojącego krajobrazu czy hotelowej strefie spa i wellness, w której znalazł się także basen z wyjątkowym widokiem na las – dodaje Daniel Kasieczka, dyrektor generalny Mercure Szklarska Poręba.

W hotelu nie zabrakło także inspirującej i nowoczesnej przestrzeni konferencyjno-bankietowej o powierzchni ponad 200 m2, przygotowanej z myślą o potrzebach gości biznesowych.

Magia Karkonoszy

Karkonosze to jeden z najpiękniejszych regionów w Sudetach i Polsce z niepowtarzalnymi pieszymi i rowerowymi szlakami górskimi. Swoją oazę znajdą tu miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu i entuzjaści przygód w górach. Widoki, jakie serwują pobliskie szczyty nie mają sobie równych. Szklarska Poręba leżąca w sercu górskiego pasma, jest malowniczym i butikowym miasteczkiem, którego autentyczna architektura uzupełnia unikalny górski klimat oraz wprawia w dobry nastrój. 
 

Nowy hotel Mercure

Dzięki wyjątkowej ofercie i zainspirowanym lokalnością guest experience nowy Mercure Szklarska Poręba jest idealną destynacją, by odkryć magię Karkonoszy i zaczerpnąć wymarzonego wypoczynku przez cały rok. 
 

Odkrywaj lokalność z Mercure

Marka Mercure to gwarancja nowych, wyjątkowych i niezapomnianych doświadczeń z pobytu w hotelu. Każdy obiekt cechuje się nie tylko niepowtarzalnym stylem, ale także klimatem inspirowanym lokalnym otoczeniem i kulturą. Wszystko to sprawia, że za każdym razem wizyta w hotelach Mercure jest niezwykła i pełna unikalnych wrażeń. Regionalne akcenty, lokalna kuchnia oraz tradycja budują świadomość gości o miejscu, które odwiedzają. Dzięki temu każdy z nich może w pełni odkryć i doświadczyć niepowtarzalnego charakteru marki.

0 comments: