Bieszczady,

Kolejka gondolowa w Solinie, największa atrakcja Bieszczad (ceny)

30.6.22 mm 0 Comments

Długo wyczekiwaną atrakcją turystyczną w Bieszczadach jest kolejka gondolowa zabierająca w ekscytującą podróż nad Soliną. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

fot. pkl

Podróż kolejką, unikatową atrakcję turystyczną, to niezwykła przygoda. Pozwala podziwiać panoramę na Jezioro Solińskie z monumentalną zaporą i okalającymi wyspami z zupełnie nowej, niespotykanej dotychczas perspektywy. Z lotu ptaka widać z również zalew myczkowiecki, pobliskie miejscowości Bóbrkę, Myczkowce, Myczków, Polańczyk i Werlas, nawet Połoninę Wetlińską.
 
Koleją gondolową nad zaporą pokonamy półtorakilometrową trasę ze stacji początkowej Plasza na wysokości 456,60 m, znajdującej się przy solińskim deptaku, do stacji końcowej usytuowanej na Górze Jawor na wysokości 561,80 m.

Przy stacji górnej (Jawor) czeka na gości wieża widokowa z otwartym tarasem Jawor ulokowano wieżę widokową z otwartym tarasem i zewnętrznym, przeszklonym chodnikiem tzw. „skywalk”. Z kawiarni rozciąga się widok na jezioro i połoninę. Jest tu też karczma „Jawor”, w której można spróbować dań bieszczadzkiej kuchni.

Nie tylko dzieci zainteresuje fakt, iż przy kolejce miejsce swe znalazł park tematyczny noszący nazwę „Tajemnicza Solina”, ukazujący wyjątkowość bieszczadzkich gór przez pryzmat legend.

Inwestorem najnowszej turystycznej atrakcji na Podkarpaciu są Polskie Koleje Linowe. Koszt kolejki to około 110 mln zł.
 

 Ceny wjazdu

Za bilet ze stacji dolnej Plasza do stacji górnej na Górze Jawor (góra/dół)  - kupiony w sklepie internetowym zapłacimy 32 zł (ulgowy) oraz 39 zł (normalny).
 

0 comments: