Ciekawe miejsca,

Hiszpania | Paradores – wyjątkowa sieć hoteli w zabytkach

2.4.23 mm 0 Comments

Hotele sieci Paradores zachwycają. Ideą ich powstania była z jednej strony chęć ochrony przed zniszczeniem zabytków takich jak klasztory, zamki, pałace, młyny czy inne obiekty historyczne, a z drugiej strony stworzenie bazy noclegowej w miejscach tak wyjątkowych jak miasta światowego dziedzictwa, historyczne miasteczka czy piękne obszary przyrodnicze.


Pomysł na powstanie Paradores okazał się sukcesem i dziś, po niespełna 100 latach, na turystów czeka 97 hoteli pełnych historii, niepowtarzalnych wnętrz, z bogatą ofertą gastronomiczną i najwyższym poziomem usług.

Ekskluzywna sieć hoteli odzwierciedla wspaniałe dziedzictwo historyczne i piękno
hiszpańskiej ziemi oraz gościnność w przyjmowaniu podróżnych podróżnych pragnących poznać legendarny kraj i jego kuchnię.

Paradores to obecnie renomowana sieć hoteli w Hiszpanii, lider w zakresie turystyki kulturowo-przyrodniczej, ekspert od odzyskiwania dziedzictwa, dążący do zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim twórcami niezapomnianych wrażeń dla wyjątkowych podróżników. Sieć posiada 97 hoteli na terenie całej Hiszpanii i 1 w Portugalii. Jest obecna w 11 miastach wpisanych na listę światowego dziedzictwa i w 12 miastach uznanych za „najpiękniejsze miejscowości w Hiszpanii“.

Czego nie przegapić?

Goście Paradores wybierać mogą wśród klasztorów otoczonych gęstymi lasami, imponujących płaców lub wielowiekowych zamków. Ponieważ nie ma lepszego sposobu na poznanie historii niż zakwaterowanie w takim miejscu.
Tylko w Paradores można spędzić noc naprzeciwko katedry w Santiago w niezwykle luksusowym hotelu, który gości pielgrzymów od ponad 500 lat. Dzięki cudownemu wnętrzu, odczuć magię dawnego Hostelu Królów Katolickich (Hostal de los Reyes Católicos) i jego czterech gotyckich oraz barokowych krużganków.

Lasy, góry, rzeki i plaże... Od samego początku powstania  misją Paradores jest ochrona przyrody w zrównoważony sposób. Paradores oferują możliwość zatrzymania się w spektakularnych parkach narodowych i krajobrazowych, na obszarach chronionych o nieocenionej wartości, w kraju o największej bioróżnorodności w Europie. 
Pokoje są w 100% wolne od jednorazowych tworzyw sztucznych. Cała zużywana w hotelach energia elektryczna pochodzi w 100% ze źródeł odnawialnych. Sieć współpracuje z dziesiątkami organizacji pozarządowych w kampaniach na rzecz odzyskiwania rodzimej fauny i flory. 

W samym sercu Parku Narodowego Doñana znajduje się Parador de Mazagón, otoczony imponującą przyrodą jednego z największych rezerwat∑w biosfery w Europie. Spokój i cudowne zachody słońca przy chronionej plaży o długości 28 km.
 

Gastronomia

 
Oprócz zwiedzania  można tu też skosztować wyjątkowych smaków. Hiszpania ma jedną z najbardziej znanych i urozmaiconych kuchni na świecie. A restauracje Paradores są najlepszym tego przykładem. Każdy Parador oferuje regionalną kuchnię, która wykorzystuje tradycyjne przepisy i współczesne techniki, aby wprowadzać innowacje z najlepszymi sezonowymi i lokalnymi produktami. Otrzymały krajową nagrodę Królewskiej Akademii Gastronomicznej w zakresie sztuki kulinarnej dla najlepszej instytucji gastronomicznej Nagroda nadzwyczajna „Alimentos de España 2018”
0 comments: