darmowe atrakcje w Londynie,

Londyn zwiedzaj za darmo

2.4.23 Anonimowy 1 Comments

Wielu odwiedzających Londyn jest przyjemnie zaskoczonych odkryciem, że stolica Wielkiej Brytanii ma w swojej ofercie wyjątkowo imponującą liczbę całkowicie darmowych muzeów, atrakcji, rozrywek i wydarzeń.


Muzea i galerie


W Londynie znajdziesz wiele muzeów narodowych światowej klasy, do których wstęp jest darmowy. Należą do nich Muzeum Brytyjskie, Muzeum Narodowe, galeria sztuki National Portrait Museum, brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej  Tate Modern,  muzeum sztuki brytyjskiej (malarstwa i rzeźby) Tate Britain, Muzeum Nauki i Muzeum Historii Naturalnej.

 

Imprezy


Darmowe wydarzenia, takie, jak plenerowe pokazy filmów, koncerty w porze lunchu i festiwale sztuki odbywają się przez cały rok. Wśród nich warto wymienić słynny festiwal Mayor’s Thames Festival, energetyzujący Notting Hill Carnival oraz historyczną zmianę wart przed Pałacem Buckingham.

Parki i otwarte przestrzenie


Trzeba koniecznie wspomnieć o ośmiu parkach królewskich  - royal parkspołożonych w centrum miasta, jak również licznych otwartych przestrzeniach, takich, jak wrzosowisko Hampstead Heath w północnym Londunie, czy też las Epping Forest na obrzeżach miasta; trudno sobie wyobrazić będąc tam, że w rzeczywistości nadal jest się w mieście. Całości obrazu dopełnia ciesząca oko architektura i rosnąca liczba dróg spacerowych (drogi Golden Jubilee, South Bank, Thames River Path) oraz ścieżek rowerowych.

A w dodatku wszystkie te atrakcje dostępne są za darmo!


W zakładce London on a Budget na stronie VisitLondon, znajdziesz  pełną listę wszystkich DARMOWYCH atrakcji Londynu. Zajrzyj też pod link parks and open spaces , jest tam wiele wspaniałych pomysłów na spędzenie czasu w Londynie w plenerze oraz informacje o bieżących wydarzeniach.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

londyńskie metro, metrro w Londynie , Europa, Londyn, Wielka Brytania, zwiedzanie za darmo, Londyn zabytki i atrakcje za darmo, muzea za darmo, darmowe atrakcje w Londynie, Podróże,
tfl.gov uk


Jeśli planujesz wycieczkę do Londynu, podróżuj tak, jak robią to miejscowi – skorzystaj z karty Oyster Card. Jest to jedna z rzeczy, które trzeba koniecznie kupić przed wyjazdem. Karty Oyster możesz używać w całym londyńskim metrze, autobusach, pociągach linii kolejowej Docklands Light Railway oraz tramwajach a także w wielu regularnie kursujących pociągach na terenie Londynu.

visitbritain.com

1 komentarz:

  1. Świetne porady! Każdy kto wybiera się do Londynu powinien się z nimi zapoznać. Ponadto na naszym blogu znaleźć można równie ciekawe artykuły o zwiedzaniu Wysp Brytyjskich.

    OdpowiedzUsuń