COVID-19,

Singapur otwiera się po Covid-19

31.3.22 mm 0 Comments

Singapur podejmuje kolejny ważny krok w celu otwarcia granic: od 31 marca 2022 r. (17:59) zaszczepieni podróżni z całego świata będą mogli wjechać do Singapouru bez kwarantanny, nie będą już musieli podróżować przez wybrane kraje w ramach „Vaccinated Travel Lanes (VTL). Podróżni nie muszą też ubiegać się o zezwolenie na wjazd tzw. „Vaccinated Travel Pass” (VTP), nie obowiązują też specjalne połączenia lotnicze VTL. Turyści nie będą musieli wykonywać testów po przybyciu do Singapuru.


Ponadto, środki bezpieczeństwa i restrykcje obowiązujące na miejscu („Safe Management Measures“) zostaną złagodzone 29 marca 2022. Od tego dnia, noszenie maseczki na zewnątrz będzie opcjonalne. Wielkość grupy, która będzie mogła się spotykać bez maseczek zostanie zwiększona z pięciu do dziesięciu osób; dotyczy to również wnętrz restauracji.

 

Przepisy obowiązujące od 31 marca 2022 r. (17:59) dla zaszczepionych podróżnych, którzy chcą wjechać do Singapuru:


* Podróżni muszą przejść pełen cykl szczepienia przeciwko Covid-19. Podróżnych uważa się za w pełni zaszczepionych dwa tygodnie po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki Pfizer-BioNTech/Comirnaty, Moderna lub AstraZeneca lub pierwszej dawki szczepionki Johnson & Johnson.

* Aby uniknąć kwarantanny, zaszczepieni podróżni muszą wykonać test na Covid-19 przed podróżą:
o 1 x test PCR lub szybki test antygenowy przeprowadzony przez certyfikowane centrum testowe (maks. 48 godzin przed podróżą)

o Testy na miejscu w Singapurze nie są wymagane.

* Nie obowiązują już specjalnie wyznaczone i akceptowane połączenia lotnicze VTL; podróżni mogą wlecieć do Singapuru dowolnie wybranym przez siebie lotem.

* Maksymalnie 3 dni przed podróżą, podróżni muszą wypełnić i przesłać formularz SG Arrival Card zawierającą dane osobowe oraz deklarację zdrowotną.
Przed przybyciem do Singapuru krótkoterminowi podróżni muszą wykupić ubezpieczenie turystyczne pokrywające koszty leczenia Covid-19 i hospitalizacji w Singapurze do wysokości 30 000 dolarów singapurskich.

* Podczas całego pobytu w Singapurze podróżni muszą być zawsze dostępni pod podanym adresem e-mail i numerem telefonu, a także zobowiązani są pobrać aplikację Trace Together na swoje urządzenie mobilne i mieć ją aktywną w trakcie całego pobytu.

0 comments: