Austria,

Austria wprowadza twardy lockdown dla wszystkich

19.11.21 mm 1 Comments

Podróże turystyczne do Austrii w tym momencie nie są możliwe przez co najmniej 10 dni. Dotyczy to osób zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych. Jarmarki adwentowe wczoraj otwarte, pojutrze zostaną zamknięte.


 
Austria tak jak większość krajów europejskich odnotowuje wzrost zakażeń koronawirusem. W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd federalny Austrii reaguje zdecydowanymi środkami bezpieczeństwa, ogłaszając tymczasowy lockdown dla całej Austrii, który zacznie obowiązywać od poniedziałku 22 listopada. Lockdown zostanie poddany ocenie po 10 dniach i ma się zakończyć najpóźniej 13 grudnia. Dotyczy to osób zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych. Z tego względu podróże turystyczne w tym momencie nie są możliwe.

- Z punktu widzenia turystyki lockdown bardzo nam szkodzi. Niemniej jest to konieczne ze względu na wzrastającą liczbę zakażeń. Zainteresowanie urlopem zimowym w Austrii utrzymuje się na wysokim poziomie. Jesteśmy przekonani, że sezon zimowy w Austrii będzie możliwy przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa, jak tylko sytuacja ulegnie poprawie. Gospodarze Austrii już latem prowadzili bezpieczną i odpowiedzialną turystykę i nadal będą postępować w taki sam sposób podczas zimy - oświadcza Lisa Weddig, Dyrektor generalna Österreich Werbung:

1 komentarz: