EUROPA,

LOT poleci z Warszawy do Dublina

16.7.20 mm 0 Comments

Linie lotnicze, LOT, połączenie Warszawa Dublin, EUROPA, Irlandia, LOTdoDomu,
***

LOT rozpoczyna regularne rejsy na trasie Warszawa-Dublin. Połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą obsługiwane cztery razy w tygodniu Boeingami 737-800 NG.Stolica Irlandii - Dublin dołącza dziś do nowych kierunków w stopniowo rozwijanej, regularnej siatce połączeń LOT-u. Ze względu m.in na słynny irlandzki folklor i klifowe wybrzeża, kraj ten cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Nowe połączenie Warszawa-Dublin ma też duży potencjał biznesowy. W tzw. europejskiej Dolinie Krzemowej swoje biura mają znane firmy technologiczne takie jak Google, Apple, Facebook, Microsoft, eBay i Paypal, a także m.in koncerny farmaceutyczne.

Rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do Dublina będą realizowane od 23 sierpnia br. cztery razy w tygodniu zgodnie z następującym rozkładem:

LO 299 WAW-DUB 14:35 – 16:35 poniedziałek, środa, piatek i niedziela
LO 300 DUB-WAW 17:50 – 21:50 poniedziałek, środa, piatek i niedziela

Potencjał połączeń do Dublina potwierdziła także operacja #LOTdoDomu. Zapotrzebowanie na połączenia ze stolicy Irlandii było na tyle duże, że w ciągu trzech tygodni polski przewoźnik wykonał po pasażerów aż 25 rejsów. Obecnie w samym Dublinie mieszka ponad 50 tys. osób polskiego pochodzenia. Według danych za 2019 r., liczba podróżujących między Polską a Dublinem sięgnęła nawet 850 tys. osób.

- Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem było ważnym punktem w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków, nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy zaproponować rodakom najwygodniejszy sposób podróży do Dublina prosto z głównego lotniska w Warszawie. W ramach stopniowego przywracania regularnych tras i odbudowywania ruchu lotniczego jesteśmy przekonani, że z czasem z bezpośrednich lotów na położoną nad Atlantykiem wyspę chętnie skorzystają również pasażerowie innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

LOT stopniowo przywraca do siatki połączeń regularne kierunki europejskie. Od 15.07 pasażerowie mogą znowu podróżować do Londynu, Berlina, Pragi, Kijowa, Frankfurtu, Hamburga, Mediolanu, Genewy, Istambułu, Belgradu czy Tallina. W sumie w bieżącym sezonie letnim, razem z nowym połączeniem do Irlandii w ofercie LOT-u znajduje się już ponad 130 połączeń i ponad 70 kierunków podróży.

Dużą popularnością pośród pasażerów cieszą się kierunki w ofercie #LOTnaWakacje, w ramach której sprzedano już ponad 200 tys. biletów na loty do ponad 30 popularnych kurortów w kilkunastu krajach Europy m.in. w Hiszpanii, Chorwacji, Grecji czy Bułgarii. Bezpośrednie połączenia oznaczone prefiksem LO 8XXX oferowane są z dziesięciu lotnisk krajowych – z Warszawy, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Poznania, Katowic, Rzeszowa. Ceny biletów zaczynają się już od 99 PLN za podróż w jedną stronę. Dla zapewnienia pasażerom możliwości bardziej elastycznego zarządzania rezerwacją, LOT wprowadził także nowe taryfy Flex Plus, obejmujące m.in. bezpłatną zmianę terminu wylotu (do 48h przed wylotem) i opcję zwrotu biletu w ciągu 24h od zakupu.

Jednocześnie przewoźnik zwraca się do pasażerów z prośbą o bieżące sprawdzanie obostrzeń wprowadzanych przez kraj, do którego zamierzają się udać. Regulacje zmieniają się dynamicznie, a osoby, które nie dopełnią wymaganych procedur, nie zostaną zabrani na pokład samolotu. O konieczności monitorowania sytuacji epidemicznej wszyscy pasażerowie informowani są z wyprzedzeniem za pomocą korespondencji mailowej. Aktualne informacje dotyczące zasad podróżowania dostępne są m.in. na stronie Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA oraz w serwisie https://reopen.europa.eu/pl/


Bilety na rejsy na trasie Warszawa-Dublin będą dostępne w systemach rezerwacyjnych i na stronie LOT.com.

0 comments: