Dubaj,

Dubaj już otwarty! Co zobaczyć i co robić w mieście

15.7.20 mm 1 Comments

Dubaj został ponownie otwarty dla osób podróżujących biznesowo i turystów – już teraz można zacząć planować niezapomniany pobyt w tym tętniącym życiem mieście! Aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji, wdrożono tu szereg środków ochrony, by goście odwiedzający miasto mogli czuć się w nim bezpiecznie. Oprócz najpopularniejszych atrakcji Dubaj ma do zaoferowania wiele innych aktywności, z których można korzystać z dala od tłumu turystów.Dubaj, ZEA, Dubaj covid, Emirates, Dubaj co zobaczyć. Dubaj nurkowanie, Świat,
Dubaj

Sporty i atrakcje wodne w Dubaju


Nurkowanie, żeglarstwo, flyboarding... jeśli chodzi o emocjonujące sporty wodne, w Dubaju można spróbować wszystkiego. Miasto posiada ponad 50 km wybrzeża, a aktywności na wodzie są tu bardzo popularne. I co najważniejsze, można tu uprawiać sport w bezpiecznej odległości od innych, co jest teraz szczególnie cenionym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Entuzjaści mocnych wrażeń pokochają latanie... nad wodą! Uprawiając flyboarding i hoverboarding można cieszyć się wspaniałymi widokami bez skakania z szalonych wysokości. Ta jednoosobowa, napędzana wodą latająca deska, potrafi unieść na wysokość dziewięciu metrów, a także utrzymać na powierzchni wody – jeśli jej użytkownik potrafi utrzymać równowagę. Wąż o długości 20 m jest połączony z jednostką pływającą. Z dużą siłą pompuje on wodę i przekierowuje jej wypływ do dwóch strumieni na spodzie deski. Ten sport to nie tylko spektakularne i niezapomniane przeżycie, ale także aktywność, której można doświadczyć w odosobnieniu od innych.
Najodważniejsi mogą zapewnić sobie niezapomniane wrażenia skacząc ze spadochronem z wysokości blisko 4 tys. m nad słynną Palmą Jumeirah i podziwiając lśniące wody Zatoki Arabskiej i wspaniałe widoki miasta.

Kitesurfing i parasailing będą ciekawym pomysłem dla miłośników aktywnego wypoczynku na wodzie w bezpiecznej odległości od innych. Poszukiwacze przygód, które zapewniają dużą dawkę adrenaliny, mogą ominąć miękkie piaski wybrzeża Jumeirah i surfować po czystych wodach plaży Kite Beach, położonej zaledwie kilka kroków od głównej ulicy Jumeirah. To właśnie tu zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści próbują swoich sił w tych ekstremalnych sportach. Parasailing polega na trzymaniu i jednoczesnym manewrowaniu rączką przymocowaną do spadochronu, tak aby zwiększać prędkość i zmieniać kierunek. To nie tylko szalona jazda, ale także świetny trening całego ciała. 14-kilometrowe wybrzeże Kite Beach to również idealne miejsce na spacer lub jogging. Niezależnie od tego, jak odwiedzający plażę spędzają tu czas, mogą oni podziwiać niesamowite widoki na majestatyczny Burj Al Arab.

Wycieczki łodzią będą idealnym wyborem dla tych, którzy chcą połączyć zwiedzanie z niezapomnianą przygodą. Bezpieczne oglądanie Dubaju z wody, na pokładzie łodzi z własnym napędem, to frajda dla całej rodziny. Do sterowania łódki nie jest potrzebna licencja czy patent – są one łatwe w obsłudze i manewrowaniu oraz mogą osiągać prędkość powyżej 50 km/h. Podczas takiej podróży można podziwiać panoramę i atrakcje miasta z wody, np. Burj Al Arab, Palm Jumeirah czy Dubai Marinę. Pamiątką będą piękne zdjęcia zrobione z tej wyjątkowej perspektywy.

Bliżej natury - zachód słońca na pustyni


Z Dubajskiej plaży przenosimy się na pustynię, gdzie na turystów również czeka wiele atrakcji. To egzotyczne, majestatyczne miejsce daje możliwość przeżycia niezapomnianej przygody na złotych piaskach, a znajduje się zaledwie niecałe pół godziny drogi od centrum miasta. Dla podróżników, którzy chcieliby odwiedzić pustynię, znajdzie się wiele ciekawych zajęć, warto korzystać z nich, gdy temperatury są niższe, tj. wieczorem lub wczesnym rankiem. Są wśród nich np. pustynna jazda w terenie lub przejażdżka na wielbłądach w rezerwacie przyrody Dubai Desert Conservation Reserve o zachodzie słońca, podczas której można zobaczyć pustynną florę i faunę – arabskie gazele i oryksy. Niezapomnianą przygodą będzie też lot balonem nad wydmami o wschodzie słońca czy też pustynne safari z noclegiem w tradycyjnym arabskim domu z kamienia.

Zwiedzanie Hatty
Idealnym miejscem na odpoczynek poza miastem będzie górska miejscowość Hatta w paśmie Hajar. Leży ona na terytorium emiratu Dubaju i jest oddalona od miasta o 134 km. Główną atrakcją, z której słynie to miejsce to Hatta Dam, czyli tama i piękny zbiornik wodny położony wśród szczytów. Zapora została zbudowana, żeby zaopatrywać w wodę i energię elektryczną, ale dziś zbiornik wodny służy także jako miejsce aktywnego spędzania wolnego czasu na kajakach i łódkach.
Te urokliwe okolice odwiedzają turyści i mieszkańcy Dubaju w ucieczce przed upałami i wilgocią Zatoki Perskiej. To idealne miejsce dla miłośników aktywności na wodzie – można tu wypożyczyć sprzęt wodny, żeby popływać po zbiorniku. W ofercie dostępne są też łódki, rowery wodne czy kajaki. Można tu odpocząć od miasta i podziwiać piękne turkusowe wody i góry. Hatta to raj dla entuzjastów kolarstwa górskiego, poszukiwaczy przygód i miłośników przyrody. Górzyste tereny sprzyjają ekstremalnej jeździe na rowerze, można też pływać kajakiem po błękitnych wodach lub zobaczyć, jak niegdyś wyglądała wioska Emirati, odkrywając kulturę tego historycznego miasta pieszo. Wycieczka do Hatta Heritage Village z pewnością zaciekawi swoją historią – odrestaurowana w 2001 roku jest jedną z najstarszych w emiracie.

Dubai Summer Surprises


Dubaj zaprasza wszystkich odwiedzających do skorzystania z Dubaj Summer Surprises – siedmiu tygodni niesamowitych wyprzedaży, okazji i rodzinnej zabawy w najpopularniejszych punktach handlowych i rozrywkowych. Niecierpliwie oczekiwany festiwal właśnie się rozpoczął i potrwa do 29 sierpnia, zapewniając wszystkim turystom niezapomniane wrażenia, zniżki i okazje.
Aby umożliwić bezpieczne zakupy, centra handlowe w Dubaju wdrożyły rygorystyczne kontrole, w tym ścisłe procedury dezynfekcji. Przeszkolony personel egzekwuje przepisy dotyczące zdrowia i higieny, obiekty są na bieżąco czyszczone, a w wielu z nich zainstalowano też skanery termiczne. Odwiedzający centrum goście nie musza się zatem niczym martwić, skupiając się na przyjemności robienia zakupów w promocyjnych cenach.

Bezpieczny lot z Emirates


Sieć połączeń Emirates wciąż się powiększa – linie lotnicze obsługują obecnie ponad 50 miejsc docelowych, oferując podróżującym dogodne połączenia między Bliskim Wschodem, Afryką, Azją i Pacyfikiem, Europą i Amerykami za pośrednictwem swojego hub-u w Dubaju. Przewoźnik dba również o zdrowie i bezpieczeństwo klientów i pracowników na ziemi i w powietrzu. Więcej informacji na stronie emirates.com.

1 komentarz:

  1. 28 year old Health Coach I Thomasina Vowell, hailing from Igloolik enjoys watching movies like "Christmas Toy, The" and Brazilian jiu-jitsu. Took a trip to St Mary's Cathedral and St Michael's Church at Hildesheim and drives a Bugatti Royale Berline de Voyager. Zobacz wiecej informacji

    OdpowiedzUsuń