Austria,

Gdzie na narty? Polskie góry czy austriackie stoki?

4.2.20 mm 1 Comments

Zakopane wciąż najpopularniejszym kierunkiem na narty, jednak coraz chętniej Polacy decydują się na białe szaleństwo w Alpach. Które narciarskie kurorty cieszą się największym zainteresowaniem turystów z Polski w tym sezonie?


Narty, Euopa, Narty w Austrii, Austria, narty w Czechach, narty Zakopane, narty Karpacz, Narty w Polsce,
mat. prasowe
  • Zakopane i Karpacz to najpopularniejsze kierunki zimowych wyjazdów Polaków.
  • Poza granicami polscy turyści najchętniej wybierają kurorty w Austrii, Włoszech, Czechach, Francji i Szwajcarii.
  • Amatorzy białego szaleństwa szukający mniej obleganych kurortów w Polsce, ponad kilkanaście razy chętniej niż w 2019 r. wybierali Lądek-Zdrój i Szczawnicę.

Ferie zimowe trwają od kilku tygodni i wydawać by się mogło, że pogoda w Polsce nie sprzyja uprawianiu zimowych sportów. Na szczęście dla amatorów białego szaleństwa zarówno w wielu zakątkach Europy, jak i również w południowej części kraju, mogą oni korzystać do woli z ośnieżonych stoków i licznych górskich atrakcji. Wyszukiwarka KAYAK.pl sprawdziła, które kurorty cieszą się największą popularnością w tym sezonie, a które zyskują na popularności i odnotowały największe wzrosty wyszukiwań. Jednocześnie eksperci zebrali komplet przydatnych informacji o średnich cenach i lokalnych prognozach pogody w najnowszym przewodniku Travel Hacker.

Urlop zagranicą nie tylko latem!

Jak pokazują dane KAYAK.pl, tej zimy Polacy niemal trzykrotnie chętniej niż poprzedniej decydują się na wyjazd do zagranicznego kurortu narciarskiego - wyszukiwarka odnotowała aż 288% wzrost zainteresowania zakwaterowania właśnie w takich miejscach. Ponadto, wyniki najnowszej analizy ujawniają, które zagraniczne kierunki są w tym roku najpopularniejsze. Aż 8 z 10 najmodniejszych miejsc tej zimy znajduje się w Alpach. Na pierwszym miejscu rankingu, z blisko ośmiokrotnym wzrostem (+757%) znalazł się austriacki Kitzbühel. Tuż za nim, uplasowały się Tatranska Lomnica w słowackich Tatrach (559%) oraz Saalbach w Austrii (518%). Na 4. miejscu zestawienia  znalazł się kurort w Karkonoszach – Szpindlerowy Młyn w Czechach, który odnotował 382% wzrost wyszukiwań hoteli względem zeszłego roku. W rankingu 10 najmodniejszych kurortów narciarskich nie zabrakło również urokliwych miasteczek Francji (Val Thornes, Chamonix), Włoch (Livigno) i Szwajcarii (Zermatt, St. Moritz).

Miłość, miłość Narty, narty w Zakopanem!

Oprócz wzrostu zainteresowania zagranicznymi podróżami, Polacy również ze wzmożoną aktywnością planowali krajowe ferie – wyszukiwarka KAYAK.pl odnotowała wzrost wyszukiwań hoteli o 41%. Na pierwszym miejscu najpopularniejszych kierunków uplasowało się Zakopane. W pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych górskich kurortów znalazły się: Karpacz, Kościelisko, Szklarska Poręba i Białka Tatrzańska.
“Wydawać by się mogło, że tegorocznej zimy Polacy mogą zapomnieć o nartach czy sankach, jednak na szczęście są regiony, które sprzyjają zabawie na stoku. Na południu kraju, największe kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie. Analizując nasze ostatnie dane, zauważyliśmy znaczące wzrosty popularności innych górskich kurortów w Polsce, co może świadczyć o tym, że rodacy, chcąc uniknąć zgiełku i tłumów na wyciągach, odważnie decydują się na odkrywanie mniej oczywistych kierunków” – komentuje Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl.
Jak pokazują najnowsze dane wyszukiwarki, Lądek-Zdrój, Szczawnica i Kościelisko odnotowały największe wzrosty tej zimy pod względem wyszukiwań noclegu. Obok nich, dużo na popularności zyskiwały również Kazimierz Dolny, Polanica-Zdrój czy Kudowa-Zdrój. Pierwszą dziesiątkę rankingu zamykają: Nowy Targ, Wałbrzych, Ustroń i Białka Tatrzańska.

UWAGI:Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania hoteli na KAYAK.pl  w przedziale czasowym 1.06.2019 – 30.11.2019 vs. 1.06.2018 – 11.30.2018 dla podróży między 1.12.2019 – 1.04.2020 vs. 1.12.2018 – 1.04.2019.

1 komentarz:

  1. Wygląda na to, że polskie górskie kurorty, takie jak: Zakopane, Karpacz, czy Szklarska Poręba wciąż cieszą się ogromną popularnością, przyciągając turystów chcących skorzystać z białego szaleństwa na rodzimym terenie! Bardzo mnie to cieszy, bo również jestem fanką narciarstwa, którym zarażam całą swoją rodzinę. Według mnie nie ma lepszego sportu. W nadchodzącym roku zamierzam wkręcić w to również mojego ośmioletniego syna, ale najpierw musimy znaleźć dla niego dobre narty.

    OdpowiedzUsuń