agroturystyka Włochy,

10 powodów, dlaczego warto spędzić ferie zimowe w gospodarstwie Roter Hahn w Południowym Tyrolu

30.1.20 mm 0 Comments

Marzysz o feriach zimowych niczym z teledysku Wham! „Last Christmas”, ale bez złamanego serca? Domku w górach w otoczeniu choinek, majestatycznej przyrody i bliskich? Podziwianie zimowej scenerii spod miękkiego koca przy kominku jest możliwe w jednym z ponad 1600 gospodarstw agroturystycznych Roter Hahn. 


Oto dziesięć powodów, dla których zimowe wakacje na farmie to świetny pomysł:

 

 1. 1. Śniadanie w łóżku jest szczególnie wyjątkowe, gdy jest dostarczane codziennie do twoich drzwi. Farmy oferują świeżo upieczony chleb i domowy ser śmietankowy, a także dżemy, speck (wędzona szynka) i pyszny syrop owocowy. To idealny przepis na dobry początek dnia.
 2.  
 3. ferie zimowe Włochy, gospodarstwa Roter Hahn w Południowym Tyrolu, narty w Południowym Tyrolu, narty Włochy, Włochy, agroturystyka Włochy, Podróże,
  fot. Frieder Blickle
 4. 2. Doświadcz slow winter. Zwolnij tempo. Przełącz się na tryb offline i ciesz się zimowym słońcem podczas spacerów na świeżym powietrzu.

 5. 3. Gdy mowa o relaksie, warto spróbować kąpieli w wełnie. Żadne inne naturalne włókno nie ma tak wielu właściwości leczniczych. Zapewnia ciepło i uwalnia olejki eteryczne, które są głównymi składnikami lanoliny. Jeśli wolisz ciepło tradycyjnej sauny, odwiedź Im Kranzhof lub farmy Falentörhof, z których możesz podziwiać majestatyczny widok górskich szczytów z wnętrza sauny.
Roter_Hahn_welna_fot.Frieder Blickle.jpg
fot. Frieder Blickle
 1. 4. Śnieżne atrackje czekają tuż za drzwiami gospodarstwa. Dosłownie. Wiele farm znajduje się w pobliżu tras narciarstwa biegowego i torów saneczkowych, więc nie ma potrzeby nigdzie dojeżdżać. Wystarczy wskoczyć na sanki już na progu!
Roter_Hahn_sanki_fot.Frieder Blickle.jpg
fot. Frieder Blickle
 1. 5. Ferie zimowe bez jazdy na nartach czy desce snowboardowej się nie liczą. Właściciele gospodarstw zrzeszonych w organizacji Roter Hahn chętnie pokażą Ci najlepsze trasy. Południowy Tyrol słynie z doskonałych stoków. Miłośnicy narciarstwa i snowboardingu znajdą tu idealne warunki do uprawiania tych sportów. Warto wspomnieć, że wspólny karnet narciarski w sieci ośrodków narciarskich Dolomiti Superski obejmuje prawie 1200 km tras.

 2. 6. Jeśli chcesz być bliżej natury, w gospodarstwach jest wiele zwierząt, takich jak krowy, kury i kozy, przy których możesz pomóc gospodarzowi. Na farmie Unterpfaffstall Hof spotkasz wszystkie wyżej wymienione zwierzęta, a także koty i króliczki. W Gönnerhof są też psy i świnie. Oprócz zwierząt, gospodyni z Gönnerhof, która jest doskonałym kucharzem, może nauczyć cię, jak zrobić masło czy kulki mozzarelli.

 3. 7. Podczas ekscytujących wypraw z gospodarzem do lasu, można poobserwować lokalną faunę: dziki, jelenie czy zające, a także nauczyć się rozpoznawać ślady zwierząt na śniegu. Gdy temperatury spadną poniżej zera, jeziora górskie zamarzają, zamieniając się w naturalne lodowiska. Odwiedź jezioro Reschen, słynące z zatopionej wieży lub Durnholzer, położone w jednej z najbardziej tradycyjnych dolin w regionie Sarn.
Roter Hahn - fot Frötscherhof.jpgfot. Frieder Blickle
 1. 8. Po całym dniu spędzonym na świeżym powietrzu odpocznij przy kominku i skosztuj domowego wina.
 1. 9. Rodziny z małymi dziećmi lub miłośnicy rękodzieła mogą zrobić ozdoby ze słomy wspólnie z gospodynią. Jednym z wielu gospodarstw przyjaznych rodzinie jest Christlrumerhof.
Roter Hahn_DIY1.jpg
fot. Frieder Blickle
 1. 10. Natomiast jeśli potrzebujesz relaksu, napij się herbaty ziołowej przed kominkiem. Ciesz się ciszą i spokojem, na przykład na farmie Drockerhof.

0 comments: