Linie lotnicze,

Wizz Air utworzył spółkę Wizz Air Abu

12.12.19 mm 0 Comments


Wizz Air utworzył spółkę Wizz Air Abu Dhabi. Nowa linia lotnicza będzie miała siedzibę poza Europą.

 

Największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowej i Wschodniej, ogłosiła dziś, że zasadniczo osiągnęła porozumienie w sprawie utworzenie Wizz Air Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie we współpracy z Abu Dhabi Development Holding Company PJSC („ADDH”).


***


Zakłada się, że Wizz Air Abu Dhabi powstanie w ramach wspólnego przedsięwzięcia, a działalność ma rozpocząć się w drugiej połowie 2020 r. Linia lotnicza skoncentruje się na ustanowieniu tras na rynki, na których Wizz Air prowadzi działalność o dużym wzroście, a mianowicie Europa Środkowa i Wschodnia oraz Europa Zachodnia, a także subkontynent indyjski, Bliski Wschód i Afryka w dłuższej perspektywie. Wizz Air uważa, że założenie ultra niskokosztowej linii lotniczej w Abu Zabi, może przyczynić się do dalszego rozwoju Abu Zabi jako światowej klasy ośrodka kulturalnego i turystycznego. Głęboko zakorzeniona wiedza ADDH na temat lokalnego zapotrzebowania, wsparcia i nawigacji na nowym rynku dla WIZZ jest nieoceniona i przyczyni się do pomyślnego rozwoju nowej linii lotniczej.

Utworzenie i uruchomienie nowej linii lotniczej jest uzależnione między innymi od porozumienia i wejścia w życie ostatecznej dokumentacji z ADDH, otrzymania wszystkich niezbędnych wewnętrznych i zewnętrznych zezwoleń i zgód oraz spełnienia przez nową linię lotniczą wszystkich wymogów regulacyjnych nałożonych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego ZEA w celu uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego („AOC”).

Dzięki flocie złożonej z samolotów Airbus A321neo, najbardziej wydajnych na świecie samolotów wąskokadłubowych, Wizz Air Abu Dhabi uzyska dostęp do rynków z łącznie 5 miliardami klientów w Europie i poza nią. Oferta dla klientów nowej linii lotniczej będzie zgodna bezpośrednio z ofertą Wizz Air, ze szczególnym naciskiem na oferowanie wysokiej jakości podróży lotniczych w oparciu o wartości zakorzenione w podstawach jednej z najbardziej ekologicznych flot samolotowych na świecie*.

Komentując dziś w Abu Zabi, József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air Holdings, powiedział:

- Jesteśmy dumni, że nasza pierwsza linia lotnicza, która powstanie poza Europą, znajduje się w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Głęboko zakorzeniona wiedza ADDH na temat lokalnych potrzeb, wsparcia i nawigacji na nowym rynku dla Wizz jest nieoceniona i przyczyni się do pomyślnego rozwoju tej niskokosztowej linii lotniczej. Wizz Air Abu Dhabi będzie stopniową ścieżką rozwoju Wizz Air, opartą na naszym udanym modelu biznesowym opartym, zapewniającym dostępne podróże coraz większej liczbie klientów. Uważamy, że nowa linia lotnicza może być znaczącym graczem w regionie. Chciałbym wyrazić moją największą wdzięczność dla H.E. Szejka Mohammeda Bin Hamad Bin Tahnoon Al Nahyan i Pana Mohammada Al Suwaidi za ich poświęcenie i wsparcie, bez których to wyjątkowe partnerstwo nie zostałoby zrealizowane - dodał József Váradi.

H.E. Szejk Mohammed Bin Hamad Bin Tahnoon Al Nahyan, przewodniczący lotnisk w Abu Zabi, skomentował:
- Ponieważ międzynarodowe lotnisko w Abu Zabi nadal rozwija się jako główna brama do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego regionu, z zadowoleniem przyjmujemy przewoźników, takich jak ta nowa linia lotnicza, oraz cieszymy się na wpływ, jaki to partnerstwo wywrze na dalszy rozwój gospodarczy naszego kraju. Cieszymy się na nawiązanie bardzo udanego partnerstwa w nadchodzących latach.

Pan Mohamed Hassan Al Suwaidi, dyrektor generalny ADDH, powiedział:
- Jako zaufany partner rządowy z wyraźnym mandatem do wspierania kluczowych sektorów gospodarki nie-naftowej w Abu Zabi, z dumą współpracujemy z Wizz Air, linią lotniczą o silnej obecności na rynku oraz rozpoznawalność marki na kluczowych europejskich rynkach źródłowych. Poprzez partnerstwo z Wizz Air staramy się wykorzystać rosnący popyt na podróże budżetowe i wspierać dalszy rozwój Abu Zabi jako światowej klasy ośrodka kulturalnego i turystycznego.

Bryan Thompson, dyrektor generalny Abu Dhabi Airports Company, powiedział:
- Uruchomienie nowej linii lotniczej jest kolejnym dowodem solidnej infrastruktury lotniczej w Emiratach. Oprócz silnego programu transferu pasażerskiego, międzynarodowe lotnisko w Abu Zabi (AUH) odnotowało silny wzrost w bieżącym roku - pozostając jednym z najszybciej rozwijających się węzłów lotniczych w regionie. Nowe oferty podróży nadal inspirują i zachęcają odwiedzających z całego świata do zobaczenia Abu Zabi. Witamy świat w Abu Zabi i czekamy na zapewniając wyjątkowe wrażenia pasażerom jeszcze większej liczbie podróżnych dzięki temu przedsięwzięciu.

0 comments: