Niemcy,

Boom napodróże do Niemiec - dziewiąty rekordowy wynik turystyki przyjazdowej

6.3.19 mm 0 Comments

Niemiecka turystyka przyjazdowa dziewiąty raz z rzędu odnotowała rekordowy wynik. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego od stycznia do grudnia 2018 r. zarejestrowano 87,7 mln noclegów gości zagranicznych w obiektach noclegowych z co najmniej dziesięcioma łóżkami. Wynik ten oznacza 3,8 mln zagranicznych noclegów więcej niż w zeszłym roku i stanowi wzrost o 4,5%.

 
Niemcy, Niemcy turystyka, turystyka,
©visitBerlin (Scholvien, Wolfgang)


- Trzy znaczące elementy wyróżniają bilans za rok 2018: pierwszą z nich jest dynamiczniejszy wzrost turystyki przyjazdowej do Niemiec(+4,5%)w porównaniu do dwóch poprzednich lat (odpowiednio wzrost o 1,4% i 3,6%). Do wzrostu przyczyniła się zarówno różnorodność i najwyższa jakość proponowanych ofert turystycznych, jak i korzystny stosunek jakości do ceny. Po drugie pozycja marki ‘Niemcy-cel podróży’ dalej umacnia się na tle europejskiej konkurencji. Na koniec warto dodać, że udaje nam się, wraz z partnerami z branży turystycznej, konsekwentnie dostosowywać nasze działania marketingowe do dzisiejszych wyzwań transformacji cyfrowej. Umożliwia to efektywne i indywidulane analizowanie potrzeb klientów oraz opracowywanie odpowiednich ofert - wyjaśnia Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego za rok 2018 trzema najważniejszymi rynkami źródłowymi są po raz kolejny: Holandia (+1,6%;11,4 mln noclegów), Szwajcaria (+3,8%; 6,9 mln noclegów) oraz Stany Zjednoczone(+7,1 %, 6,7 mln noclegów). Prawie trzy czwarte zagranicznych noclegów w Niemczech stanowią noclegi gości z Europy, których wzrost wynosi 4,6%. Do wyniku rynków europejskich przyczyniły się przede wszystkim cztery państwa: Polska (dodatkowych 371000noclegów, +12,7%), Włochy (262000,+5,6%), Hiszpania (255000,+9,2%) oraz Szwajcaria (254000,+3,8%).

Wśród rynków zamorskich silnie rozwija się Ameryka wraz ze wzrostem o 6%, natomiast Azja po wielu latach boomu zwolniła tempo wzrostu do+2,4%. Według danych Światowej Organizacji Turystyki Niemcy do końca trzeciego kwartału odnotują wzrost międzynarodowych przyjazdów o 3,9 %,tym samym umocnią swoją pozycję na światowym rynku turystycznym.

Marka ‘Niemcy-cel podróży’ według wstępnych wyników World Travel Monitor zajmuje tym drugie miejsce w rankingu europejskim. Podczas gdy liderowi, Hiszpanii (66 mln podróży) ciężko jest potworzyć wyniki z zeszłego roku, liczba podróży z państw europejskich do Niemiec wzrosła do 59,3 mln, czyli o 5%. Trzecie miejsce zajęła Francja, z wynikiem 44,6 mln podróży. Niemcy wraz z 13,1 mln podróży biznesowych (+1%) zyskały zdecydowaną przewagę w tym segmencie i są najczęściej wybieranym kierunkiem podróży biznesowych Europejczyków. Segment konferencji i kongresów rośnie o 4%, podczas gdy rynek tradycyjnych podróży służbowych oraz targów zmniejszył się o 2% w porównaniu do roku poprzedniego. W 2018 r. najczęściej wybieranym sposobem rezerwacji podróży był internet: według IPK liczba rezerwacji online wzrosła z 82% do 85%. Bezpośrednie rezerwacje noclegów wynoszą teraz 26%, a środków transportu14%. 17% Europejczyków podróżujących do Niemiec wybrało rezerwacje poprzez biuro podróży.0 comments: