AIR FRANCE KLM,

Air France KLM obchodzi Dzień Kobiet

8.3.19 mm 1 Comments

Dziś świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji, przez cały dzień, na panie podróżujące liniami Air France i KLM czekają miłe niespodzianki, między innymi pierwszeństwo w wejściu na pokład samolotów.

Dzień kobiet w Air France KLM, AIR FRANCE KLM, Linie lotnicze, Air France KLM pierwszeństwo w wejściu na pokład samolotów, pierwszeństwo w wejściu na pokład, Sky Priority, klasa biznes, karty lojalnościowe
Damska załoga samolotu

 

Panie są witane na pokładzie jako pierwsze, jeszcze przed pasażerami uprawnionymi do pierwszeństwa z tytułu Sky Priority (klasa biznes, karty lojalnościowe). W tym dniu na lotniskach przy wyjściach do samolotów linie ustawią specjalne tablice zapraszające panie w pierwszej kolejności, zostaną też zmienione komunikaty lotniskowe, a karty pokładowe odpowiednio oznakowane priorytetem. Akcja dotyczy wszystkich międzynarodowych lotów Air France i KLM, w tym tych startujących tego dnia z Warszawy, Gdańska, Krakowa i Wrocławia. Tym drobnym gestem linie Air France i KLM chcą wyrazić szacunek i podziękować wszystkim swoim pasażerkom.

Świętowanie na lotniskach i w powietrzu


W Dniu Kobiet na pasażerów płci pięknej czeka jeszcze więcej niespodzianek od Air France – na lotnisku w Paryżu, jak i na pokładach samolotów. W wielu miejscach kobiety są witane z honorami, obdarowywane czekoladkami i kwiatami, aby podróż 8 marca była niezapomniana. Również tego dnia, wybranymi lotami francuskiej linii opiekują się całkowicie damskie załogi. Siedem, ochotniczo uformowanych z tej okazji załóg personelu latającego Air France, z damską obsadą zarówno w kabinie pasażerskiej, jak i kokpicie wyruszyło dziś z lotniska bazowego w Paryżu do pracy na różnych rejsach europejskich i międzykontynentalnych, Ta inicjatywa ma na  celu zademonstrowanie zaangażowania Air France w walkę o prawa kobiet na całym świecie.

Kobiety w centrum uwagi Air France


Od wielu lat Air France podejmuje liczne działania i inicjatywy na rzecz równości płci. Damska część personelu firmy demonstruje swoje prawa, walczy z seksistowskimi zachowaniami w miejscu pracy, domaga się równości płac i dostępu do wszystkich stanowisk firmy. W efekcie kobiety pełnią ważną role w tworzeniu linii, czego doskonałym dowodem jest fakt, że Air France jest dowodzony przez dwie kobiety -  Anne-Marie Couderc, w roli Przewodniczacej Zarządu i Anne Rigail – Prezesa Air France. Ponadto kobiety zajmują inne wysokie stanowiska - stanowią 35% kadry managerskiej, 55% zarządu oraz 28% komitetu wykonawczego firmy.

Ponadto, głosząc, że feminizacja zawodów jest podstawowym aspektem równości zatrudnienia  linia wspiera kobiety w karierze w profesjach typowo technicznych, które są standardowo zdominowane przez mężczyzn. W efekcie kobiety stanowią 8% pilotów Air France (to 3% więcej niż średnia w branży) są też inżynierami, mechanikami, specjalistami IT i wykonują inne zawody typowo techniczne. Realizując u siebie równą politykę zatrudnienia francuska linia promuje dostęp kobiet do wszystkich zawodów, a także angażuje się w działania społeczne i wspiera stowarzyszenia na całym świecie pod kątem doradztwa zawodowego i edukacji dziewcząt i młodych kobiet.


1 komentarz:

  1. 34 yrs old Senior Editor Harlie Foote, hailing from Winona enjoys watching movies like Pericles on 31st Street and Electronics. Took a trip to Al Qal'a of Beni Hammad and drives a McLaren M16C. kliknij tutaj

    OdpowiedzUsuń