Dolomity,

Południowy Tyrol. Idealny przepis na zimowy urlop

15.1.19 mm 0 CommentsPrzejażdżka saniami w zimowym krajobrazie Południowego Tyrolu przywodzi na myśl czasy dzieciństwa i kuligów pędzących zaśnieżonymi łąkami i lasami. W blisko 1 600 gospodarstwach Roter Hahn w tym regionie, można nie tylko wybrać się na urokliwą przejażdżkę saniami, lecz można także wziąć udział w trekkingu w rakietach śnieżnych z przewodnikiem czy zjechać saneczkami ze stoku. Wśród wielu opcji dostępnych rozrywek warto wspomnieć również o niepowtarzalnej wycieczce tropem dzikich zwierząt czy zajęciach z rękodzieła, a nawet kursie gotowania. A wszystko to z dala od zgiełku wydeptanych turystycznych ścieżek.

fot. frieder_blickle
fot. frieder_blickle

Dla amatorów białego szaleństwa zima to najbardziej wyczekiwana pora roku. Południowy Tyrol słynie ze słonecznej pogody, łagodnych temperatur oraz alpejskiego klimatu. Osoby, które planują aktywnie spędzić ten czas, znajdą tam szeroki wachlarz możliwości w zakresie zimowych rozrywek – od tradycyjnych zabaw na stoku, po piesze wycieczki na nartach biegowych.


 

Zabawa dla młodszych i starszych, dla amatorów i profesjonalistów

fot. frieder_blickle


W gospodarstwach Roter Hahn nie można narzekać na nudę. Obiekty oferują szereg aktywności, które wywołają uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Alpejska sceneria, puszysty śnieg oraz słoneczne dni zachęcają do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Oto niektóre z atrakcji, jakie czekają na gości włoskich gospodarstw:
  • Jazda na łyżwach – do tego idealnie nadają się jezioro Reschen, które słynie z zatopionej w nim wieży oraz jezioro Durnholzer, które położone jest w jednej z malowniczych dolin regionu Sarn.
  • Wspinaczka po lodzie – w górskiej wiosce Rabenstein, w dolinie Passeier, co roku powstaje jedna z największych w Europie instalacji służąca do wspinaczki po lodzie.
  • Curling/curling bawarski to gra zespołowa, która z uwagi na swoją złożoność i wymaganą precyzję często nazywana jest „szachami na lodzie”. Miłośnicy tego sportu najchętniej wybierają się nad jeziora Antholzer i Toblacher.
  • Ski-touring, czyli po prostu górskie wycieczki na nartach, podejścia pod wzniesienia oraz zjazdy. W zależności od pogody i regionu, ski-touring możliwy jest nawet w maju, a w wielu gospodarstwach w Dolomitach, Sarntal i Pustertal najlepsze trasy są dostępne na każdym kroku.
  • Jazda na sankach w Południowym Tyrolu traktowana jest bardzo poważnie. Przez wielu saneczkarstwo uważane jest za sport narodowy. Nie zmienia to faktu, że ten sport stanowi świetną zabawę również dla najmłodszych. Nocne marki także znajdą coś dla siebie – wieczorna jazda na sankach jest tu bardzo popularna. Niebo mieniące się tysiącem gwiazd oraz pyszne, domowe grzane wino, to gwarancja niezapomnianych wspomnień.
  • Kulig w konnym zaprzęgu – przemierzanie saniami śnieżnej krainy, tętent kopyt, podziwianie pięknych, włoskich krajobrazów w ciepłym kocu – cóż więcej chcieć?
  • Wycieczka tropem zwierzyny łownej - warto rozpocząć dzień od szukania śladów racic, łapek i kopyt leśnej zwierzyny, która odwiedziła okolicę minionej nocy. Dla najmłodszych badaczy fauny to niezwykle pochłaniająca rozrywka.
  • Południowy Tyrol słynie z wyśmienitych stoków i tras zjazdowych. Miłośnicy narciarstwa i snowboardingu znajdą tu doskonałe warunki do uprawiania tych sportów. Warto wspomnieć o ośrodkach narciarskich Dolomiti Superski, które oferują jeden, wspólny karnet pozwalający na dostęp do blisko 1200 km tras narciarskich. 

 

Kąpiel w sianie lub wełnie

fot. frieder_blickle
fot. frieder_blickle

 

Urlop zimą w gospodarstwie Roter Hahn to także możliwość wygrzewania się pod kocem z dobrą książką, wsłuchując się w trzaskający ogień w kominku. Dzień rozpoczyna się pysznym śniadaniem, które przynosi gospodyni w koszyku wprost pod drzwi apartamentu. Po posiłku, w wybranych farmach, można zażyć leczniczej kąpieli w sianie, a nawet wełnie! Tego rodzaju zabiegi mają długą tradycję w Południowym Tyrolu.

Na stronie Roter Hahn można za pomocą wyszukiwarki znaleźć gospodarstwo o określonym profilu, zależnie od indywidualnych preferencji podróżnego, np. pojedynczy pokój lub cały apartament, lokalizacja z dala od miasta czy bliżej centrum, pobyt pod kątem urlopu z dziećmi czy romantycznego wyjazdu we dwoje.

Roter Hahn (tłum. Czerwony Kogut)

 

Marka Roter Hahn zrzesza ponad 1700 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. Wszystkie oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. W ramach Roter Hahn działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. Wszystkie gospodarstwa podlegają wysokim standardom jakości, przez co klienci mają gwarancję, że trafia do nich prawdziwy produkt. Warto wybrać się do jednego z gospodarstw agroturystycznych Południowego Tyrolu, by poznać pełną ofertę tego regionu Włoch i zakosztować unikatowych smaków.

0 comments: