Emirates,

Emirates: Zmiany w rozkładzie lotów w 2019 roku

15.1.19 mm 0 Comments

Linie Emirates zapowiedziały zmiany w rozkładzie lotów w 2019 roku, które ograniczą niedogodności związane z planowanym zamknięciem południowego pasa startowego na lotnisku Dubai International w kwietniu i maju oraz stanowią odpowiedź na zmieniające się potrzeby pasażerów na całym świecie. Przewoźnik ogłosił także plany na ten rok dotyczące swojej floty.

Emirates


Zawsze podkreślamy, że jesteśmy linią zorientowaną na klienta o komercyjnym modelu biznesowym. Inwestujemy w nowoczesną i wydajną flotę, dzięki czemu oferujemy naszym pasażerom udogodnienia na najwyższym poziomie. Ponadto sprawnie wprowadzamy nasze samoloty na trasach, na których najlepiej zaspokajają one zapotrzebowanie klientów - powiedział Sir Tim Clark, prezes lini Emirates. - Wprowadzane przez nas modyfikacje w rozkładzie lotów w 2019 roku odzwierciedlają to podejście, uwzględniając globalną dynamikę rynku i ograniczenia operacyjne wynikające m.in. z prac konserwacyjnych przy południowym pasie startowym na lotnisku w Dubaju. W ciągu roku zamierzamy uważnie obserwować zmiany zachodzące na rynkach światowych i zachować elastyczność w celu optymalizacji wykorzystania naszych samolotów.

Zmiany w rozkładzie lotów Emirates są w dużej mierze związane z zamknięciem południowego pasa startowego na lotnisku Dubai International w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych w dniach 16 kwietnia-30 maja 2019 roku.
Ze względu na ograniczenia wiążące się z obsługą samolotów przez pojedynczy pas startowy, wiele lotów Emirates zostanie odwołanych, przełożonych na inną godzinę lub będzie realizowanych przez inny samolot, tak aby ograniczyć niedogodności dla pasażerów. W rezultacie we wspomnianym okresie 45 dni przewoźnik nie będzie wykorzystywał do 48 samolotów, a łączna liczba lotów Emirates spadnie o 25%.

Zmiany w rozkładzie lotów w 2019 roku


W czerwcu 2019 roku linie Emirates wprowadzą dodatkowe loty do kilku krajów w Afryce. Nowe połączenia zaspokoją zwiększone zapotrzebowanie zaobserwowane przez przewoźnika w tych krajach i zapewnią pasażerom jeszcze wygodniejsze połączenia z tych kierunków do miejscowości w globalnej siatce połączeń Emirates z przesiadką w Dubaju. Wśród miast w Afryce obsługiwanych przez dodatkowe loty Emirates znajdują się:

  • Casablanca (Maroko): 1 czerwca 2019 roku linie Emirates wprowadzą drugie codzienne połączenie do Casablanki. Rejs będzie realizowany przez Boeinga 777-300ER Emirates, uzupełniając dotychczasowe codzienne połączenie obsługiwane przez Airbusa A380.
  • Abudża (Nigeria): 1 czerwca 2019 roku wprowadzone zostaną trzy dodatkowe połączenia tygodniowo do Abudży realizowane przez Boeinga 777-300ER, które zwiększą częstotliwość lotów Emirates do stolicy Nigerii do jednego dziennie. 
  • Akra (Ghana): 2 czerwca linie Emirates wprowadzą cztery dodatkowe połączenia tygodniowo do Akry realizowane przez Boeinga 777-300ER, tym samym zwiększając częstotliwość lotów do stolicy Ghany do 11 tygodniowo.
  • Konakry (Gwinea) i Dakar (Senegal): Od 1 czerwca 2019 r. Boeing 777-300ER Emirates będzie realizował jedno dodatkowe, wspólne połączenie do stolic Gwinei i Senegalu.
Ponadto w okresie natężonego ruchu poprzedzającym i obejmującym lato 2019 roku linie Emirates wprowadzą dodatkowe loty do szeregu kierunków w Europie. Wśród wspomnianych kierunków znajdują się:
  • Ateny (Grecja): W okresie od 31 marca do 26 października 2019 roku linie Emirates wprowadzą drugie codzienne połączenie do Aten. W dniach od 31 marca do 15 kwietnia i od 1 do 26 października lot ten będzie realizowany przez Boeinga 777-300ER. W czasie wzmożonego ruchu od 31 maja do 31 września linie Emirates wprowadzą na trasie samolot Airbus A380, który pomoże zaspokoić dodatkowe zapotrzebowanie. Przewoźnik nie będzie realizował drugiego codziennego połączenia w trakcie zamknięcia południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju (16 kwietnia-30 maja 2019).
  • Rzym (Włochy): Od 31 marca do 26 października stolica Włoch będzie obsługiwana przez trzy loty Emirates dziennie. Trzecie dodatkowe połączenie, realizowane przez Boeinga 777-300ER, zostanie zawieszone na czas zamknięcia południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju.
  • Sztokholm (Szwecja): W lipcu i sierpniu 2019 roku linie Emirates zwiększą oferowanie na trasie do Szwecji, wprowadzając dwa połączenia dziennie realizowane przez Boeinga 777-300ER. Dzięki temu większa liczba pasażerów będzie w stanie dotrzeć do szwedzkiej stolicy w szczycie sezonu letniego.
  • Zagrzeb (Chorwacja): W ramach strategicznej współpracy z liniami flydubai w okresie od 31 marca do 26 października linie Emirates będą ponownie wykonywać jedno połączenie dziennie do Zagrzebia realizowane przez Boeinga 777-300ER. Na czas zamknięcia południowego pasa startowego na lotnisku w Dubaju loty zostaną ograniczone do czterech tygodniowo.
W odpowiedzi na większe zapotrzebowanie sezonowe, linie Emirates wprowadzą samolot Airbus A380 na trasach obejmujących następujące kierunki:
  • Boston (USA): Pasażerowie Emirates podróżujący do Bostonu skorzystają z usług największego samolotu pasażerskiego na świecie, słynącego z salonu pokładowego dla pasażerów klasy pierwszej i biznes czy pokładowych pryszniców Shower Spa dla pasażerów klasy pierwszej. A380 Emirates będzie realizował rejsy do Bostonu w okresie od 1 czerwca do 30 września 2019 roku oraz od 1 grudnia 2019 do 31 stycznia 2020 roku w odpowiedzi na większe zapotrzebowanie sezonowe na loty na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.
  • Glasgow (Wlk. Brytania): Flagowy samolot dwupokładowy linii Emirates po raz pierwszy zawita do Szkocji w okresie od 16 kwietnia do 31 maja 2019 roku. Na czas zamknięcia pasa startowego na lotnisku w Dubaju dwa loty dziennie wykonywane dotychczas przez Boeinga 777-300ER zastąpi codzienne połączenie A380 oferujące 489 miejsc. W dniach od 1 czerwca do 30 września przewoźnik wznowi podwójne połączenie do Glasgow – jeden lot będzie realizowany przez Boeinga 777-300ER, a drugi przez Airbusa A380, który zapewni dodatkowe oferowanie na trasie w okresie natężonego ruchu w miesiącach letnich.
Ponadto linie Emirates wprowadzą zmiany w lotach do Ameryki Południowej, aby zoptymalizować wykorzystanie floty. 1 czerwca przewoźnik wprowadzi niedawno zmodernizowanego Boeinga 777-200LR w konfiguracji dwuklasowej na trasie Dubaj-Rio de Janeiro obsługiwanej raz dziennie.  Oferując szersze fotele w układzie 2-2-2 w klasie biznes i nowe fotele w klasie ekonomicznej, samolot po wylądowaniu w Rio de Janeiro cztery razy w tygodniu będzie realizował połączenie do stolicy Argentyny Buenos Aires, a w pozostałe trzy dni – do Santiago w Chile.
Ze względu na tę zmianę linie zawieszą loty z Dubaju do Santiago przez Sao Paulo. Trasa Sao Paulo-Dubaj będzie w dalszym ciągu obsługiwana przez codzienne połączenie bezpośrednie A380.
Chcąc zapewnić pasażerom szybsze i bezpośrednie połączenia do Australii, 1 czerwca 2019 roku linie Emirates zawieszą rejsy EK 418/419 na trasie Bangkok-Sydney. Przewoźnik w dalszym ciągu będzie realizował trzy bezpośrednie loty dziennie Dubaj-Sydney, a pasażerowie podróżujący na trasie Bangkok-Sydney będą mieli do dyspozycji loty oferowane przez partnerskie linie Qantas. 
Od 31 marca linie Emirates zawieszą rejsy EK 424/425 i będą wykonywały jeden lot bezpośredni dziennie do Perth z Dubaju realizowany przez Airbusa A380. Pasażerowie podróżujący z Perth w dalszym ciągu mogą liczyć na szybkie połączenia przez Dubaj do ponad 38 kierunków w Europie i kolejnych 16 europejskich miast w ramach porozumienia code-share z liniami flydubai. Pasażerowie będą mogli także skorzystać z doskonałej jakości usług samolotu A380 Emirates na trasie z Perth do blisko 20 kierunków w Europie.

Nowoczesna flota samolotów


Flota samolotów Emirates należy do najmłodszych w międzynarodowej branży lotniczej, zapewniając niezrównaną jakość podróży i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w połączeniu z mniejszym zużyciem paliwa. W roku finansowym 2019/20 linie Emirates odbiorą sześć nowych Airbusów A380. Jednocześnie przewoźnik odmłodzi swoją dotychczasową flotę, wycofując z eksploatacji siedem starszych modeli Boeinga 777. Linie Emirates odebrały ostatni egzemplarz Boeinga 777-300ER w listopadzie 2018 roku, a w roku 2020 rozpocznie się odbiór Boeingów nowej generacji: 777X.

0 comments: