Atelier Amaro gwiazdka przewodnika Michelin,

Wojciech Modest Amaro wśród światowej elity współczesnej gastronomii

31.10.18 mm 1 Comments

Wojciech Modest Amaro znalazł się wśród światowej elity współczesnej gastronomii, oferującej swoje dania w Muzeum Sztuki Współczesnej, w San Francisco.

Wojciech Modest Amaro San Francisco, Wojciech Modest Amaro, Atelier Amaro Warszawa, Atelier Amaro gwiazdka przewodnika Michelin, Warszawa przewodnik Michelin
Amaro zaproponował swoją wersję wędzonego łupacza z sałatką z rukwi wodnej i kwiatów kopru, renklody i granity, na bazie ginu z nutami polskiego lasu - świerku i jałowca


Polak, którego restauracja atelier Amaro jako pierwsza w kraju otrzymała gwiazdkę przewodnika Michelin, dołączył do światowej elity sław współczesnej gastronomii - najwybitniejszych kucharzy, którzy prezentują swoje dania w Muzeum Sztuki Współczesnej, w San Francisco. Funkcjonująca w muzeum restauracja "inSitu", realizuje obecnie projekt, do którego zaprosiła mistrzów kulinarnych z całego świata. Ich dania - kulinarne "dzieła sztuki" - można zamówić i degustować na miejscu, doceniając talent i różnorodność poszczególnych szefów kuchni.

- Patrząc na listę sław, które są obok mnie, nie trudno nie poczuć wzruszenia, dumy i satysfakcji z tych wielu lat pracy. Jest to wydarzenie bez precedensu w moim życiu i jestem niezmiernie szczęśliwy, że piszę kawałek historii dla polskiej gastronomii. To sukces całego mojego zespołu. W grudniu będę w muzeum, w San Francisco, gdzie osobiście przygotuję kilka dań, a następnie zaserwuję autorską kolację w 3*** restauracji - mówi Wojciech Modest Amaro.

Amaro zaproponował swoją wersję wędzonego łupacza z sałatką z rukwi wodnej i kwiatów kopru, renklody i granity, na bazie ginu z nutami polskiego lasu - świerku i jałowca.

Lista szefów kuchni, oferujących swoje dania w restauracji „inSitu”, w Muzeum Sztuki Współczesnej, w San Francisco, dostępna jest na stronie:
http://insitu.sfmoma.org/

1 komentarz:

  1. 31 yrs old Paralegal Rheta Foote, hailing from Vancouver enjoys watching movies like Private Parts and Sketching. Took a trip to Teide National Park and drives a Ferrari 410 Sport. odsylacz

    OdpowiedzUsuń