Linie lotnicze,

Wizz Air z najwyższą notą w rankingu airlineratings.com

3.10.18 mm 0 Comments

Linia lotnicza Wizz Air została wyróżniona 7-gwiazdkową notą w rankingu bezpieczeństwa według jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów AirlineRatings.com.

Wizz Air, Linie lotnicze, Wizz Air bezpieczeństwo,
Wizz Air

Ocena bezpieczeństwa dla każdej linii lotniczej opiera się na kompleksowej analizie wykorzystującej informacje pochodzące od najważniejszych organizacji i stowarzyszeń lotniczych, rządów państw oraz w oparciu o dane historyczne. Ocena obejmują następujące elementy: certyfikacja IOSA, zatwierdzenie FAA, stan i wiek floty, historia wypadków, ocena bezpieczeństwa Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) w kraju pochodzenia oraz inne parametry. 7-gwiazdkowa ocena bezpieczeństwa, podobnie jak w przypadku Wizz Air, przyznawana jest liniom lotniczym spełniającym wszystkie kryteria oceny.

Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie – obecnie składa się ze 104 samolotów typu Airbus A320 i A321 CEO, przy średnim wieku maszyny wynoszącym 4,5 roku. Linia posiada 250 najefektywniejszymi wąskokadłubowych samolotów, typu Airbus A321 NEO w trakcie zamówienia, z pierwszym NEO, który dołączy do floty przewoźnika w styczniu 2019 roku. Od rozpoczęcia lotów w 2004 roku, działania Wizz Air koncentrują się na bezpieczeństwie i obejmują zarówno zapewniające je procedury, jak szkolenia pracowników. Dbając o stan techniczny swojej floty, Wizz Air współpracuje z europejskimi liderami w tej branży.

- Bezpieczeństwo zawsze było priorytetem Wizz Air, dlatego bardzo cieszy nas nagroda i otrzymanie najwyższej oceny w rankingu AirlineRatings.com. Potwierdza to, że obraliśmy właściwy kierunek działań i zwiększa naszą determinację, by nadal utrzymywać najwyższy poziom bezpieczeństwa lotów w całej siatce połączeń WIZZ składającej się z ponad 600 tras do 142 miejsc w 44 krajach - skomentował Diederik Pen, wiceprezes i członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air.

0 comments: