Austria,

Austria | Dolina Stubai z nowymi ośrodkami narciarskimi

3.10.18 mm 1 Comments


Austriacka Dolina Stubai może pochwalić się czterema ośrodkami narciarskimi, które wspólnie oferują wiele możliwości aktywnego spędzenia urlopu. Pozytywne wrażenia wzmacniają wydarzenia: FIS Freeski World Cup Stubai, efektowne widowiska narciarskie, festiwal saneczkarski, nocne wędrówki oraz muzyczne imprezy plenerowe.

Austria Dolina Stubai, Austria , Austria Dolina Stubai ośrodki narciarskie, Austria Dolina Stubai  narty, Austria gdzie na narty, narty w Austriinajlepsze ośrodki, Austria narty dla dzieci, Podróże,
Dolina Stubai - idealne miejsce na narty


Pierwszy europejski etap FIS Freeski World Cup i 10. edycja Stubai Premiere

Początek sezonu zimowego jest na Lodowcu Stubai wystarczającym powodem do świętowania. Tutaj przybiera formę narciarskiego Oktoberfestu „Weisse Wies’n” z tradycyjnymi, tyrolskimi strojami (13 - 14 października br., górna stacja kolejki Eisgrat). Prawie tydzień później (19 - 21 października br.) odbędzie się 10. edycja Stubai Premiere, czyli oficjalne otwarcie popularnego Snowparku DC Stubai Zoo. Wszyscy freestylerzy mogą czuć się zaproszeni do gruntownego przetestowania najnowszego ustawienia snowparku, sprzętu prezentowanego w Brand Saloon oraz udziału w ogólnej zabawie.
Natomiast w dniach 20 - 22 listopada br. po raz drugi na Lodowcu Stubai odbędzie się Puchar Świata w narciarstwie dowolnym – FIS Freeski World Cup. To pierwsze w tym sezonie miejsce w Europie, gdzie gwiazdy freeski z konkurencji slopestyle pokażą swoje triki. Do 120 zawodników z 20 krajów dołączą prawdopodobnie lokalni sportowcy - Laura Wallner i Viktor Moosmann, którzy będą jednocześnie walczyć o punkty w mistrzostwach Freeski World Championships 2019.
Tegoroczne, oficjalne video można zobaczyć na: https://youtu.be/rX19aYngil8.
Więcej informacji o wydarzeniach na lodowcu znajduje się na stronie: www.stubaier-gletscher.com/pl/.

Kolorowe noce w ośrodku Schlick 2000

Centrum narciarskie Schlick 2000 przy Fulpmes rozpocznie sezon zimowy imprezą Winter Warm-up w dniu 8 grudnia br. na górnej stacji Kreuzjoch. Natomiast od 26 grudnia br. na stokach stacji pośredniej Froneben ponownie zrobi się wesoło i kolorowo. W wybrane środy o godzinie 20:30 odbędą się nocne widowiska „Night of Colours”, składające się z popisów narciarskich instruktorów szkoły Schischule Stubai oraz Skizentrum Schlick 2000, pokazy świetlne w wykonaniu czeskich artystów, brawurowe popisy motocyklistów motocrossowych oraz „taniec” ratraków. W sumie widowisko, pełne kolorowych świateł, muzyki i adrenaliny, odbędzie się 8 razy. Warto więc sprawdzić ich daty i wpisać w plan pobytu. Jeśli ktoś będzie miał jeszcze wystarczająco dużo sił i ochoty, może zakończyć wieczór efektownym, nocnym zjazdem do doliny po naturalnym, kilkukilometrowym torze saneczkowym.
Kolejną okazją do zabawy i tańca przy najnowszych, zimowych hitach będzie radiowa impreza LIFE Radio Winter Tour (10 lutego 2019 r.) przy restauracji Panorama na Kreuzjoch, Ö3 Pistenbullys (17 marca 2019 r.) oraz coniedzielne imprezy w schroniskach, startujące od połowy marca 2019 r.
Więcej informacji o wydarzeniach znajduje się na stronie: www.schlick2000.at.

Miłośnicy sanek spotykają się w ośrodku Elfer

Podczas czwartego festiwalu saneczkarskiego Rodeltestival (12 stycznia 2019 r.) trzy bardzo długie, naturalne tory zjazdowe w ośrodku Elfer przy Neustift po raz kolejny przeżyją najazd miłośników sanek. I to nie tylko w trakcie wyścigu z nagrodami. W wiosce festiwalowej w dolinie będą na nich czekać gotowe do bezpłatnego testowania modele producentów z Austrii, Niemiec i Włoch oraz specjaliści, którzy chętnie podzielą się informacjami o nowinkach technologicznych i cennymi wskazówkami dotyczącymi jazdy na sankach.
Więcej informacji o ośrodku znajduje się na stronie: www.elfer.at.

Nocne wędrówki zimowe w Klaus Äuele Natur Aktiv Park

Spacer wśród zaśnieżonych krajobrazów, delektowanie się ciszą, którą przerywa jedynie skrzypienie śniegu pod stopami – to właśnie fascynuje ludzi w zimowych wędrówkach. W nocy te wrażenia są jeszcze intensywniejsze. Można to sprawdzić w parku Klaus Äuele Natur Aktiv Park (w Mischbach Alm) w dniach 10 i 24 stycznia 2019 r., gdzie zaplanowano moc atrakcji na nocne wędrówki wokół nastrojowo oświetlonego schroniska Marend Stüberl. W programie: spacer z przewodnikiem przy świetle pochodni niesionych przez uczestników (wycieczka wyruszy o godzinie 19:30), pokaz tworzenia zachwycających rzeźb lodowych, występ tradycyjnych zespołów muzycznych oraz jazda na łyżwach po naturalnym lodowisku. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w curlingu, wybrać się na niezwykłą przejażdżkę zaprzęgiem husky oraz delektować smakołykami ze straganów.
Z Schönberg do parku Klaus Äuele (i z powrotem) będą kursowały bezpłatne busy.

Gorące imprezy plenerowe w Neustift

Niskie, zimowe temperatury nie powinny przeszkodzić tym, którzy wezmą udział w imprezach Winter Open Air w Neustift. Rozgrzeją ich zarówno gorące występy rozmaitych zespołów muzycznych, jak i lokalne przysmaki z Doliny Stubai. Pierwsza impreza z pięciu zaplanowanych rozpocznie się 15 stycznia 2019 r. o godzinie 16:00 na głównym placu Neustift.
Co ciekawe, tego samego dnia, tylko kilka godzin później, na pobliskich stokach kolejki Sonnenberg w dzielnicy Milders (Neustift) będzie można zobaczyć pierwszy w tym sezonie nocny pokaz narciarski w wykonaniu formacji instruktorów ze szkoły Schischule Neustift Stubaier Gletscher. Kolejne terminy obu wydarzeń zamieszczamy poniżej:

Winter Open Air – start o godzinie 16:00

31 stycznia 2019 r.
14 lutego 2019 r.
  5 marca 2019 r.
14 marca 2019 r.Ski Night Shows – start o godzinie 20:30

 5 lutego 2019 r.
19 lutego 2019 r.
12 marca 2019 r.1 komentarz:

  1. 26 year-old Structural Analysis Engineer Eleen Tear, hailing from Saint-Hyacinthe enjoys watching movies like Stargate and Lapidary. Took a trip to Ironbridge Gorge and drives a Tacoma. tutaj jest jego komentarz

    OdpowiedzUsuń