FEATURED,

Singapur ma najlepsze lotnisko świata

25.3.18 mm 0 Comments


Lotnisko Changi w Singapurze (SIN) zdobyło tytuł najlepszego lotniska świata. Ranking instytutu badań lotniczych Skytrax ów port lotniczy wygrał po raz kolejny. Co istotne, badanie opiera się na opiniach samych podróżnych*.


Singapurskie lotnisko Changi od lat uznawane za jedno z najlepszych na świecie. Wynik rankingu Skytrax trudno uznać za zaskoczenie. W kategorii jakości i obsługi podróżnych I miejsce zajmowało już w roku 2000, 2006, 2010, 2013 i 2014.

 

Singapur, najlepszym lotnisko świata, lotnisko, Linie lotnicze, Skytrax, Singapur lotnisko, Singapur lotnisko zdjęcia,
fot. jewelchangiairport.com

To wyjątkowy na skalę światową port lotniczy z wieloma elementami ułatwiającymi podróżnym oczekiwania na lot. Lotnisko w Singapurze zachwyca futurystyczną architekturą. Pasażerowie (każdego roku jest ich ok. 50 milionów) chwalą jego funkcjonalność i masę zgromadzonych atrakcji. Podróżni mogą tu skorzystać z centrum handlowego, centrów SPA, basenu ukrytego na dachu (dostępny dla wszystkich podróżujących całkowicie za darmo), darmowego dla wszystkich kina (terminal 2), konsol do gier, darmowego Wi-Fi, placów zabaw, darmowej wycieczki do centrum miasta, niezliczonych barów, restauracji i sklepów oraz wspaniałych ogrodów z żywymi roślinami i motylami (terminal numer 3). Już sam pobyt na tym lotnisku jest atrakcją turystyczną. Budowa lotniska rozpoczęła się w latach 70 XX wieku i do dzisiaj jest ono nieustannie rozbudowywane.


Na drugim miejscu w rankingu Skytrax podróżni wskazali lotnisko na wyspie Incheon w Korei Południow ej, niedaleko Seulu. Trzecie miejsce w ich opinii zajęło lotnisko Haneda w Tokio.W Europie pierwsze miejsce zdobył port w Monachium, który wyprzedził londyńskie Heathrow i Zurych. Warszawskie Lotnisko Chopina zajęło w ogólnej klasyfikacji 95 miejsce, w ubiegłym roku było na 99 miejscu.

 Dziesięć najlepszych lotnisk świata

 

1. Changi Airport, Singapur
2. Incheon International Airport, Seul, Korea Południowa
3. Tokyo International Airport (Haneda), Tokio, Japonia
4. Hongkong International Airport
5. Hamad International Airport, Ad Dousza, Katar
6. Munich Airport, Monachium, Niemcy
7. Chubu Centrair Nagoya, Nagoya, Japonia
8. London Heathrow Airport, Londyn, Wielka Brytania
9. Zurich Airport, Zurych, Szwajcaria
10. Frankfurt Airport, Frankfurt nad Menem, Niemcy


* Tytuł przyznany na podstawie oceny satysfakcji podróżujących w różnych strefach lotniska - od strefy check-in aż do wyjścia z lotniska, także lotniska, w którym najlepiej się wypoczywa.

W tym roku w ankiecie wzięło udział 13,73 miliona klientów linii lotniczych ponad 100 narodowości.


0 comments: