czy bilety tanieją przed odlotem,

Kiedy kupić bilet lotniczy, by zapłacić jak najmniej?

2.3.18 mm 0 Comments


W kupowaniu najbardziej atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych króluje podstawowa zasada: im wcześniej tym lepiej. Jednak większość z nas głowi się nad tym, co „wcześniej” dokładnie oznacza i kiedy zarezerwować bilet na wybranej trasie, by wydać jak najmniej. Jak obliczył Skyscanner, w 2015 roku suma oszczędności mogłaby sięgnąć niemal 170 mln zł, gdyby Polacy rezerwowali lot z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego analitycy firmy opracowali interaktywne narzędzie wyszukiwania najtańszych lotów na 67 ulubionych przez Polaków trasach, z 7 polskich miast. Narzędzie precyzyjnie wskazuje najtańszy i najdroższy miesiąc na podróż w wybranym kierunku, a także podpowiada z jakim wyprzedzeniem zarezerwować lot, by zapłacić jak najmniej. Na liście znalazły się m.in. Bangkok, Phuket, Denpasar, Lizbona, New Delhi, Londyn, Los Angeles i wiele innych. 


Bilety lotnicze są najdroższe w sezonie – to oczywiste. A ten zaczyna się mniej więcej na przełomie kwietnia i maja, kiedy wraz z wiosną budzimy się do życia i do podróży. Jednak dzięki temu, że linie lotnicze działają w dość przewidywalny sposób, obniżając i podnosząc cenę w ściśle określonych warunkach i czasie – Skyscanner podpowiada jak je przechytrzyć i upolować tani bilet w dogodnym momencie w roku.Jak to działa?Interaktywny harmonogram opracowany przez analityków Skyscanner powstał na bazie szczegółowych analiz dwóch ubiegłych lat. Narzędzie służy do generowania oszczędności - precyzyjnie wksazuje momenty w roku, kiedy ceny biletów rosną i spadają oraz podpowiada z jakim wyprzedzeniem dokonać rezerwacji, by zapłacić jak najmniej i podróżować wtedy, kiedy się chce.
Narzędzie Skyscanner jest niezwykle proste i przyjazne w obsłudze. Uwzględnia 7 polskich miast, w których Polacy najczęściej zaczynają podróż: Warszawa, Wrocław, Katowice, Szczecin, Poznań, Kraków, Gdańsk. Po wybraniu miasta wylotu np. Warszawy, diagram rozwinie 67 najpopularniejszych wśród Polaków kierunków podróży, podpowie z jakim wyprzedzeniem powinniśmy dokonać rezerwacji biletu oraz wskaże  średnią cenę w danym miesiącu. Na liście znalazły się wybrane kraje i miasta w Europie, Azji oraz Ameryce, do których latamy najczęściej i najchętniej, a wśród nich m.in. Tajlandia, Indonezja, USA, Kanada, Portugalia, Wielka Brytania, Indie i wiele innych. Jak działa narzędzie w praktyce można sprawdzić na https://www.skyscanner.pl.
Przykład: z Warszawy do Bangkoku najtaniej polecimy w maju i we wrześniu, a cena biletu będzie niższa od średniej o około 10%. Z kolei w lipcu bilet będzie droższy nawet o 21% od średniej ceny. Warto zwrócić uwagę, że choć w lipcu w Tajlandii panuje pora deszczowa bilet jest droższy ponieważ to właśnie w wakacje mamy najwięcej czasu, by udać się w daleka podróż.Kiedy kupić bilet by zapłacić najmniej, kiedy kupić bilet lotniczy, w jaki dzień  kupić bilety lotnicze, kiedy linia obniża ceny, kiedy najtańsze bilety, czy bilety tanieją przed odlotem, Poradnik,
wyszukiwarka Skyscanner


 „Kiedy taniej” precyzyjnie wskazuje, kiedy kupić biletWytrawny podróżnik wie, że planowanie podróży poza sezonem i z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwia zakup biletu lotniczego w naprawdę niskiej cenie. W miarę możliwości i w zależności od kierunku poszukiwanie biletu w naprawdę atrakcyjnej cenie zaleca się około 25 tygodni przed planowana podróżą. Nowe narzędzie Skyscanner precyzyjnie wskaże liczbę tygodni lub miesięcy przed planowanym urlopem, kiedy powinniśmy kupić bilet w bardzo atrakcyjnej cenie.

0 comments: