Alpy,

Francja | Stacja narciarska Les 2 Alpes. Narty na lodowcu

20.2.18 mm 0 Comments


Jazda na nartach przez cały rok, zarówno w zimie jak i w lecie, jest marzeniem entuzjastów sportów zimowych i rzeczywistością w Les 2 Alpes. Stacja narciarska ma dostęp do dwóch największych lodowców Europy, które stały się ulubionym placem zabaw dla amatorów silnych wrażeń. Jest jeden warunek – nie być tchórzem!Początek tras znajduje się na szczycie lodowca, na wysokości 3600 metrów nad poziomem morza. Dalsza część to 2300 metrów zjazdu bez zatrzymywania się, podczas którego poziom adrenaliny rośnie wraz ze spadkiem. Niezwykłe uczucie, dla którego miliony turystów rokrocznie odwiedzają rejon Les 2 Alpes. To historyczne miejsce, jedna z najstarszych stacji we Francji, dumnie walczy o swój status za pomocą coraz to bardziej zaskakujących atrakcji. Przyjrzyjmy się 4 najciekawszym z nich.

Les 2 Alpes, fot. B.Longo, media.france

 


Les 2 Alpes Night Snow Trail, 20 lutego 2018 r.

Trudno o coś bardziej upajającego niż długi zjazd w wysokich górach, chyba że założy się narty po zachodzie słońca. Właśnie to proponuje stacja Les 2 Alpes – 3 przejazdy (o długościach 10, 15 i 20 km) pod rozgwieżdżonym niebem. Pozwólcie się pokierować instynktowi i światłom wiosek otaczających stok, a doświadczycie mocnych wrażeń w niezwykle bajkowej atmosferze.

Défi Vertical, 17 marca 2018 r.

W Les 2 Alpes, przygody przeżywa się zarówno zimą, jak i latem, z góry na dół, ale także z dołu na górę! Jeżeli 435 hektarów stoków nie zaspokaja Waszego głodu adrenaliny, spróbujcie „Défi Vertical” (Pionowego wyzwania). W programie wydarzenia są 4 biegi narciarskie na otwartych dla wszystkich szlakach, zaczynające się na wysokości 1600 metrów i kończące się na pułapie 2600, 3200, a dla najodważniejszych, na 3600 metrów.

Speed riding, sezon zimowy

W ciemności, na opak… a także w powietrzu! W Les 2 Alpes, narciarstwo przybiera nowe formy pod wpływem innych dyscyplin. Dzięki „Speed riding” można połączyć jazdę na nartach z paralotnią podczas alternatywnego zjazdu poza trasą. Program jest dostępny zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych narciarzy, którzy chcą poczuć wiatr pod skrzydłami.

Freeride attitude, przez cały rok

Przed „Speed riding” i „Défi Vertical” najlepszym sposobem na wywołanie dreszczu emocji było zawsze ześlizgiwanie się z wyznaczonych tras. Ponieważ w Les 2 Alpes bezpieczeństwo zawsze będzie najważniejsze, stacja proponuje dni poświęcone tym, normalnie niedozwolonym, praktykom. W programie jest poranek edukacyjny (prezentacja rodzajów lawin, nauka rozpoznawania terenu, itd.), kurs korzystania z wykrywacza ofiar lawin oraz popołudnie na praktykę gwarantujące zasłużoną dawkę adrenaliny.

0 comments: