Airbus A320,

Linie Qatar Airways podwajają liczbę codziennych lotów do Warszawy

13.10.17 mm 0 CommentsZnaczny wzrost zapotrzebowania pasażerów na loty do Warszawy, Pragi i Helsinek spowodował, że Qatar Airways podwoiły liczbę lotów do kilku portów docelowych w Europie Wschodniej i w krajach nordyckich. 


Od połowy grudnia linie lotnicze wprowadzają dodatkowe, codzienne połączenie na każdej z powyższych tras, żeby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na podróż w obu kierunkach. Qatar Airways uruchamiają dodatkowe rejsy, które będą obsługiwane przez samoloty typu Airbus A320, które oferują 132 dodatkowe miejsca na codziennych lotach w obie strony.

Qatar Airways

Wzrasta częstotliwość lotów ponad rok po wprowadzeniu do Warszawy szerokodałubowego samolotu Airbus A330, w Pradze jedynie po 8 tygodniach od otwarcia tego połaczęnia, a w Helsinkach w pierwszą rocznicę rozpoczęcia lotów do Finlandii.

- Qatar Airways z radością odpowiadają na wzrost zapotrzebowania pasażerów, podwajając liczbę codziennych lotów do Warszawy, Pragi oraz Helsinek. Zgodnie z naszymi planami rozwoju, wzrost liczby lotów zapewni jeszcze większe możliwości wyboru naszym pasażerom. Będą mogli z łatwością przesiadać się na międzynarodowy lotnisku Hamad International Airport i korzystać z rejsów do ponad 150 destynacji na całym świecie - mówi Generalny Dyrektor Grupy Qatar Airways, Pan Akbar Al Baker.

Wzrost liczby lotów Qatar Airways do Helsinek został ogłoszony w pierwszą rocznicę otwarcia tego połączenia. Oznacza to, że linie oferują teraz rejsy do stolic nordyckich: Oslo, Kopenhagi, Sztokholmu i Helsinek w liczbie 98 lotów tygodniowo do i z lotniska Hamad. Poza lotami do Helsinek obecnie obsługiwanymi przez Boeing 787, do Sztokholmu, Kopenhagi i Oslo można także dostać się na pokładzie samolotów typu Dreamliner.


Dodatkowe loty do Warszawy, Pragi i Helsinek będzie obsługiwać Airbus A320 wyposażony w 12 miejsc klasy biznes oraz 120 miejsc w klasie ekonomicznej. Linie rozszerzają dotychczasową ofertę lotów obsługiwanych przez Airbus A320 do Pragi, przez Boeing 787 Dreamliner do Helsinek oraz przez Airbus A330 do Warszawy.

Pasażerowie latający w klasie biznes będą mogli zrelaksować się w wygodnych fotelach, które rozkładają się do płaskiej pozycji oraz rozkoszować się pięciogwiazdkowymi potrawami i napojami serwowanymi na żądanie. Podróżni mogą także korzystać z nagradzanego systemu rozrywki pokładowej, Oryx One, oferującego do 4000 opcji rozrywki, od najnowszych hitów kinowych, przez telewizyjne seriale, muzykę, gry i dużo więcej.

Nowy rozkład do Warszawy:

Doha - Warszawa
Codziennie:

QR 261 Wylot DOH 16:00 Przylot WAW 20:00

QR 262 Wylot WAW 21:10 Przylot DOH 04:50+10 comments: