atrakcje dla dzieci,

Czechy. Atrakcje dla dzieci w zoo safari

1.7.17 mm 0 Comments


Czechy kuszą rodziny atrakcjami turystycznymi. Jedną z największych, która przyciąga rodziny z dziećmi jest leżąca w pobliżu polskiej granicy i czeskiego miasta Dvůr Králové (ok 37 km od Kudowy- Zdroju)  ogród zoologiczny z safari. Można się tu poczuć jak w Afryce.

Zoo zaprasza w dniach od 22 do 30 lipca 2017 na niezwykły festiwal Afrika Live. Codziennie będzie można oglądać wspaniałe wystąpienia afrykańskich tancerzy i śpiewaków, między innymi słynnego zespołu IYASA. Oprócz programu muzycznego, na gości czekają tradycyjne rzemiosła i rękodzieło, filmy podróżnicze i spotkania z podróżnikami, których oczarowała Afryka.


Afrykańskie safari fot Simona Jiřičková

Afrykański festiwal fot. Lukáš Pavlačík

Afrykański festiwal fot. Lukáš_Pavlačík

Afrykańskie safari  Simona Jiřičková

Afrykańskie Safari. fot. Lukáš_Pavlačí


Nie zabraknie także ciekawych programów dla najmłodszych: gier, konkursów, pokazów afrykańskich instrumentów muzycznych i wielu innych atrakcji. Na smakoszy czekają oryginalne afrykańskie przysmaki, na przykład smażone gąsiennice.

Zoo Dvůr Králové jako jedyne w Europie oferuje wieczorne safari. W promieniach zachodzącego słońca można obserwować nosorożce, zebry, żyrafy, antylopy i inne zwierzęta afrykańskie. Podczas godzinnej przejażdżki tzw. Safaribusem, z przewodnikiem, zobaczymy ponad 600 zwierząt afrykańskich reprezentujących 50 gatunków.


Więcej informacji:
• www.zoodk.cz
• www.czechtourism.com

0 comments: